22.04 (poniedziałek)


23.04 (wtorek)


24.04 (środa)


25.04 (czwartek)


26.04 (piątek)

GRETA – powstał jako duet elektroniczny, założony w 2016 roku lat przez Pawła Zimmermanna (muzyka) i Grzegorza Krzyśko (głos, słowa) w Poznaniu. Od sierpnia 2020 roku GRETA występuje w poszerzonym składzie ze skrzypkiem Tomaszem Citakiem, który jako absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec i kompozycji aktywnie działa w sferze muzyki jako skrzypek, altowiolista, kompozytor, aranżer i dyrygent.
Od 2024 w zespole gra Marcin Jędrysiak, gitarzysta basowy takich projektów muzycznych jak: Martim Monitz, Dubpression i Orkiestra Ciężkiej Nieważkości.
W maju 2018 roku wydana została pierwsza płyta pt. „GRETA” i w tym samym roku grupa wygrała konkurs DEMOSTACJE 2018 w Poznaniu. O tego czasu duet pojawia się regularnie nie tylko na poznańskiej scenie muzycznej. Grupa występowała na „Gorzowskim Spleen Festiwalu”, Nocnym Szlaku Kulturalnym w Gorzowie, w szczecińskim Centrum Kultury Krzywy Gryf, międzychodzkim „RóbSzum Festival”, współpracowała z Festiwalem Malta oraz KontenerArt w Poznaniu, warszawskim klubem muzycznym „BARdzo bardzo”, czy Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska.
Pierwszy teledysk do utworu „Mów mi tak” autorstwa Łukasza Jankowskiego, autorstwa Łukasza Jankowskiego powstał w 2019. W roku 2020 muzycznie GRETA pojawiła się w spektaklu Ewy Kaczmarek pt. „Zabieg” w teatrze Republika Sztuki Tłusta Langusta. W tym samym czasie powstał singiel „Lubię to” zapowiadający nowy materiał muzyczny.
We wrześniu 2022 wydany został drugi album „Gdzie” z nowymi autorskimi kompozycjami. Obecnie grupa pracuje nad nową płytą dedykowaną twórczości Zuzanny Ginczanki.
Na koncercie zostaną zaprezentowane premierowe utwory ze składu czteroosobowego, jako zapowiedź nowej odsłony gretowej.


27.04 (sobota)


28.04 (niedziela)

Sny to polskie trio instrumentalne z Poznania. Tworzy je trzech, multidyscyplinarnie pracujących w branży muzyków -kompozytorów szukających wspólnych dróg artystycznego przekazu. Zespół opowiada historie i wrażenia za pomocą szerokiej palety dźwięków, takich jak przestrzenne, głębokie warstwy
syntezatorów, basu i pianin. Energiczne, eklektyczne rytmy perkusji o wypełniającym brzmieniu, oraz jazzowe melodie trąbki i flugelhornu. Każdy utwór to specyficzny obraz skomponowany wspólnie przez członków zespołu, by dostarczyć słuchaczom koncert który zapamiętają jak sen, i z którego nie będą chcieli się prędko obudzić. Choć nie lubią gdy ich muzyka traktowana jest z uprzedzeniami, niechętnie identyfikują się ze stylami muzycznymi, to w ich twórczości można odnaleźć wpływy nu-jazzu, melodic fusion, etno, elektroniki, ambient, house, i impresjonizmu. Na początku 2024 roku wydali swoją EP-kę.