Zapraszamy na koncert GRETA podczas Otwarcia KontenerART 26 kwietnia ⭐ A dzień później spektakl plenerowy i fireshow. Do zobaczenia w najbliższy weekend!

GRETA – powstał jako duet elektroniczny, założony w 2016 roku lat przez Pawła Zimmermanna (muzyka) i Grzegorza Krzyśko (głos, słowa) w Poznaniu. Od sierpniu 2020 roku GRETA występuje w poszerzonym składzie ze skrzypkiem Tomaszem Citakiem, który jako absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec i kompozycji aktywnie działa w sferze muzyki jako skrzypek, altowiolista, kompozytor, aranżer i dyrygent.
Od 2024 w zespole gra Marcin Jędrysiak, gitarzysta basowy takich projektów muzycznych jak: Martim Monitz, Dubpression i Orkiestra Ciężkiej Nieważkości.
W maju 2018 roku wydana została pierwsza płyta pt. „GRETA” i w tym samym roku grupa wygrała konkurs DEMOSTACJE 2018 w Poznaniu. O tego czasu duet pojawia się regularnie nie tylko na poznańskiej scenie muzycznej. Grupa występowała na „Gorzowskim Spleen Festiwalu”, Nocnym Szlaku Kulturalnym w Gorzowie, w szczecińskim Centrum Kultury Krzywy Gryf, międzychodzkim „RóbSzum Festival”, współpracowała z Festiwalem Malta oraz KontenerArt w Poznaniu, warszawskim klubem muzycznym „BARdzo bardzo”, czy Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska.
Pierwszy teledysk do utworu „Mów mi tak” autorstwa Łukasza Jankowskiego, autorstwa Łukasza Jankowskiego powstał w 2019. W roku 2020 muzycznie GRETA pojawiła się w spektaklu Ewy Kaczmarek pt. „Zabieg” w teatrze Republika Sztuki Tłusta Langusta. W tym samym czasie powstał singiel „Lubię to” zapowiadający nowy materiał muzyczny.
We wrześniu 2022 wydany został drugi album „Gdzie” z nowymi autorskimi kompozycjami. Obecnie grupa pracuje nad nową płytą dedykowaną twórczości Zuzanny Ginczanki.
Na koncercie zostaną zaprezentowane premierowe utwory ze składu czteroosobowego, jako zapowiedź nowej odsłony gretowej.