Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków – absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60., który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia. 

W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace’a Silvera i Theloniousa Monka. Zespół został doceniony na wielu konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest w kategorii zespołowej Open, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, a w 2022 roku zespół zdobył tytuł finalisty konkursu 47. Klucz do Kariery w Gorzowie Wlkp. oraz Grand Prix konkursów: Blue Note Poznan Competition, 24. Bielska Zadymka Jazzowa w Katowicach, 58. Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Young Crocus Jazz Contest w Jeleniej Górze. Końcem października 2023 w związku z wygraną w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny (org. NIMiT) nakładem wydawnictwa For Tune ukazała się debiutancka studyjna płyta zespołu pt. Horntet, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku – Jazz. Zespół został również uznany Nową Nadzieją w ankiecie Jazz Top 2023 czytelników Jazz Forum. W marcu 2024 zespół zajął 2. miejsce w prestiżowym European Young Artists’ Jazz Award w Burghausen (Niemcy). 

„Zespół Horntet, wystrzałowa ekipa, grająca muzykę, której nie zawahałbym się nazwać mianem bezczelnie genialnej. Jej moc brzmienia, rozmach i młodzieńcza dezynwoltura szły w parze z perfekcyjnym warsztatem, zgraniem i biegłością techniczną wykonawców” – Bogdan Chmura (Jazz Forum). 

Skład: 
Robert Wypasek – saksofon tenorowy i sopranowy 
Szymon Ziółkowski – saksofon altowy i sopranowy 
Bartłomiej Leśniak – fortepian 
Mikołaj Sikora – kontrabas 
Piotr Przewoźniak – perkusja 

NOWI MISTRZOWIE to cykl koncertowy Blue Note, w ramach którego oddajemy scenę uzdolnionym i młodym artystkom oraz muzykom. Zaproszeni przez nas wykonawcy zaprezentują, jak brzmi dziś „młody” jazz i co gra w duszach przyszłych mistrzów. Koncerty opatrzone tym szyldem, to za każdym razem synteza nowego spojrzenia na muzykę i mistrzowskich umiejętności.