Pozory to gitarowe trio, które w 2021 r. zadebiutowało na polskiej scenie alternatywnej – ale jednocześnie doświadczeni wspólnym graniem muzycy, którzy wcześniej współtworzyli składy The Procrasters i The Y. Jako Pozory rozpoczęli działalność wydaniem 9 numerów w 9 miesięcy, które składają się na pierwszy album zespołu, Wahania, wydany w 2023. Swoje teksty opisują jako „trochę nostalgia, a trochę impreza”, a warstwę muzyczną porównują do dokonań Jacka White’a czy Queens of the Stone Age. W skład Pozorów wchodzą Michał Ochijewicz (wokal i gitara), Jasiek Wojnar (perkusja) i Marcin Kleiber (bas).

Lunatycy Martwej Dyskoteki to zespół, który można było zobaczyć na jednej scenie wraz ze Świetlikami, Elektrycznymi Gitarami czy Fisz Emade Tworzywo. Zespół powstał w 2018 i zadebiutował EP-ką pt. Chaos i absurd (2019). Przez lata wypracowywał swoje własne unikatowe brzmienie, czego efektem jest LP pt. LMD (2022). Przy powstaniu tego albumu zespół współpracował z takimi artystami jak Dagmara Gregorowicz (Dagadana), Piotr Łojek (Elektryczne Gitary) czy Piotr Kołodyński (Oysterboy, Muchy). Aktualnie zespół występuje w czteroosobowym składzie: Igor Stobiecki (bas, wokal), Tomasz Sojka (gitara, wokal). Kacper Kot (perkusja, wokal) oraz Jakub Walczak (gitara).

The Sparrow Grass, najlepszy poznański zespół rockowy z wróblem w nazwie, powstało w 2018 roku. Dziś w skład zespołu wchodzą Bartosz Kowalczyk, Marcin Graczyk, Tomasz Antonik oraz Ilja Kanapelka. W 2023 wydali debiutancki album Długie noce, gdy patrzymy w niebo; na koncie mają też koncerty u boku takich artystów jak Gutek czy Izzy and the Black Trees.