Mateusz Franczak zagra w PSIE andaluzyjskim.

Muzyka artysty z pogranicza songwritingu, gitarowego minimalizmu i ambientu wzbudza emocjonalne napięcia przy pozornie niewielkich środkach wyrazu niczym stare filmy noir.

Na koncercie zaprezentuje premierowy materiał z nadchodzącej płyty, którą zapowiadają utwory „Lepiej”  oraz „Ślad”.

Na scenie towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: 
Jakub Bruszewski – gitara basowa 
Emil Korporowicz – perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/franczakmateusz 
Bandcamp: https://mateuszfranczak.bandcamp.com 
Youtube: https://www.youtube.com/mateuszfranczakmusic 
Spotify: https://open.spotify.com/artist/5ZDKs5M3A8Y9znn1uWmxzH

——

Mateusz Franczak – multiinstrumentalista, wokalista, improwizator, tworzący solo oraz w ramach zespołów (m.in. Giorgio Fazer, HOW HOW i Daktari). Współpracował z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Hubert Zemler i Resina. Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Korea Południowa, Włochy i Ukraina), takich jak: Eurosonic Noorderslag, OFF Festival, Enea Spring Break, Zandari Festa, JazzFest Berlin, c/o pop Festival, Liverpool Sound City czy Open’er Festival. 

Jego albumy spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności i krytyków – były m. in. płytami tygodnia w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej, czy płytami tygodnia w Co Jest Grane Gazety Wyborczej. Znalazły się również w wielu rocznych zestawieniach najlepszych polskich płyt.