8.04 (poniedziałek)


9.04 (wtorek)


10.04 (środa)


11.04 (czwartek)


12.04 (piątek)

Zespół Enej od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ich najlepszą wizytówką są liczne przeboje, koncerty grane na żywo i ponieważ część członków zespołu ma korzenie ukraińskie – wyczuwalny w melodiach wschodni akcent. Grupa ma bardzo bogatą historię, która liczy sobie już ponad 20 lat. Szerszemu gronu słuchaczy Enej jest jednak znany od 2011 roku. Występując i wygrywając w programie Must be the Music – zespół automatycznie wszedł na listy przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Od tego czasu grupa Enej wydała 6 płyt, zgarnęła mnóstwo nagród na festiwalach i zagrała ponad 1200 koncertów w Polsce oraz za granicą. 

„Vesna” to piąty, autorski album w dorobku zespołu. Na płycie znajdziemy wszystko to do czego zespół nas przyzwyczaił przez ponad dwie dekady działalności. Materiał będzie bardzo energetyczny, z oryginalnymi tekstami, energetyczną sekcją dętą i charakterystycznym brzemieniem folkowym. Czuć będzie jednak rozwój muzyczny oraz bagaż doświadczeń jaki zespół zebrał podczas setek koncertów, a to oznacza wyczuwalny powiew świeżości. Nad wszystkim czuwają jak zawsze Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirosław „Mynio” Ortyński, którzy od początku istnienia zespołu są odpowiedzialni za część twórczą. Jednak tym razem lider zespołu – Piotr Sołoducha oprócz samej warstwy muzycznej da się poznać jako autor tekstów, co do tej pory zdarzało się sporadycznie.  

ReTo, czyli Igor Bugajczyk, to niekwestionowana ikona polskiej sceny hiphop/rap. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu flow oraz rewolucyjnemu podejściu do muzyki zdobył ogromną popularność. Jest artystą, który nie tylko kroczy własną ścieżką, ale także inspiruje innych do poszukiwania nowych wyzwań. Jego twórczość jest zaskakująco różnorodna i zawsze pełna świeżego spojrzenia na świat. Teksty Igora często poruszają głębokie tematy osobiste, oddając wrażliwość artysty na świat wokół niego.


13.04 (sobota)

Jest to Maleńczuk w wydaniu elektrycznym, w formie hendrixowskiego trio. Zespół w różnych składach i różnym czasie nagrał siedem CD. Druga płyta o tytule HOMO TWIST otrzymała po wydaniu 5 nominacji do Fryderyka za: teksty, muzykę, aranżację i nie wiadomo co jeszcze. Na nominacjach się skończyło, bo nie przyznano żadnej statuetki (sic!). Ustawiło to zespół i tę muzykę już na zawsze w podziemiu i tzw. alternatywie. Postanowiliśmy wskrzesić tę formułę i pokazać światu dorobek HOMO TWIST. Dokonaliśmy nagrania 17 najważniejszych utworów, które zostaną wydane na CD i innych nośnikach – informuje Maciej Maleńczuk.


HOMO TWIST to ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej oparty o kapitalną sekcję rytmiczną, spełniającą wręcz wymogi jazzowe. Natomiast elektryczny gitarowy styl MALEŃCZUKA jest chropowaty, ciemny i głośny – można byłoby nazwać to heavy metalem, co do brzmienia, lecz z pewnością nie co do treści. Całość dopełniają bowiem genialne teksty MALEŃCZUKA, ponure przekłady z amerykańskiej poetki EMILY DICKINSON oraz słynny wiersz NORWIDA – BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD, obecnie dedykowany wszystkim poległym w boju BOHATEROM UKRAINY. HOMO TWIST – STILL EXIST.


14.04 (niedziela)

Tomasz Makowiecki zaprasza na „Bailando” w Polsce. Jego nowy album będziecie mogli usłyszeć na żywo w dziesięciu polskich miastach. Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy: Mikołaj Dobber, Krzysztof Pożarowski oraz Wojciech Warmijak.

„Ta płyta powstawała długo i w skupieniu. Zbierane latami doświadczenia zostały skrupulatnie przesiane i przełożone na język muzyki – bez oglądania się na trendy, bez pędu za byciem na topie. Ta płyta to katharsis – porusza to, czego wcale nie chcesz dotykać. Przejmująca i oczyszczająca. Piękna. Całość wieńczy ironiczny tytuł. Wentyl, bez którego nie da się oddychać w tym dusznym świecie”

Tomasz Makowiecki to muzyk, wokalista, producent i autor tekstów obecny na polskiej scenie od 2001 roku. Artysta ma na koncie pięć albumów studyjnych, w tym dwa nagrane z Makowiecki Band i trzy solowe. Makowiecki był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki.