Chroma Music zaprasza na trasę zespołu Dom Zły, promującą ich najnowszy album “Ku Pogrzebaniu Serc”! W poznańskim klubie Pod Minogą zagrają:

DOM ZŁY (post metal / blackened crust, Puławy / Warszawa)
Dom Zły powstał w Puławach w 2016 r. Ciężko ich zaszufladkować – depresyjna i melancholijna hardcore punkowa machina romansująca z post/black metalem, okraszona screamo i crustem. W 2019 roku na miejscu wokalisty Krzyśka pojawiła się Ania, która niewątpliwie namieszała na lokalnej scenie i tchnęła w zespół nową energię. W lipcu 2021 wypuścili EPkę “Śnisz bory tak gęste”, która została albumem miesiąca Metal Hammer Polska i często pojawiała się w podsumowaniach dziennikarzy i nie tylko jako album roku 2021. Po 3 latach powracają z nowym, pełnowymiarowym albumem zatytułowanym “Ku Pogrzebaniu Serc”. Najnowsze wydawnictwo niewątpliwie wprowadza zespół na jeszcze wyższy muzyczny poziom i przynosi słuchaczom nowe pokłady wyzwalającego smutku oraz rozpaczy. Tym samym Dom Zły potwierdza, że należy do czołówki krajowego grania typu metal.

ERDVE (experimental hardcore / sludge, Vilnius [LT])
Podopieczni jednej z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni płytowych na świecie – Season of Mist. Pod egidą francuskiego wydawcy światło dzienne ujrzały ich dwa albumy, Vaitojimas z 2018 oraz Savigaila z 2021 roku. Kiedy w 2016 roku w stolicy Litwy, Wilnie, powstał ERDVE, zespół miał jasną wizję estetyczną stworzenia unikalnego, ciężkiego brzmienia, które eksperymentowało z elementami hardcore’u, sludge’u i black metalu – a jednocześnie nie było związane żadnymi niepisanymi „zasadami” otaczającymi te gatunki. Ich muzyka ocieka miażdżącą, szaleńczą atmosferą, która pozostawia słuchacza przed wyzwaniami niepokojącej rzeczywistości i akceptowania ich takimi, jakimi są.

AORTES (post metal, Vilnius [LT]

Jeśli lubisz zespoły takie jak Amenra czy ISIS, to na pewno odnajdziesz się w muzyce Litwinów. Centralnym tematem twórczości Aortes jest walka z przytłaczającym poczuciem rozpaczy, beznadziei i samotności. Ich muzyka skupia się na stopniowym budowaniu mocnej, ciężkiej i przytłaczającej atmosfery.