W ramach nowej, międzykontynentalnej współpracy uznany szwajcarski perkusista Florian Arbenz dołącza do legendy amerykańskiego saksofonu Grega Osby’ego, sensacyjnego portugalskiego czarodzieja akordeonu Joāo Barradasa i francuskiego basisty François Moutina, aby wydać „Conversation”. 

Arbenz po raz pierwszy współpracował z Osbym w 1998 roku i chociaż ich relacja zawodowa trwa ponad 25 lat, jest to ich pierwszy wspólny projekt z akordeonem w składzie! W tym czasie Florian Arbenz wyrobił sobie reputację nie tylko utalentowanego muzyka, ale także kreatywnego współpracownika, co jest w pełni widoczne w tym kwartecie. Koncepcja rytmiczna, harmonijna wizja i otwarta gra zabierają słuchacza w podróż sięgającą od niezapomnianych partii solowch i swobodnych improwizacji, po rozmarzone krajobrazy dźwiękowe. 

Ten nieco nietypowy skład – akordeon, bas, saksofon i perkusja – nadaje tej grupie bardzo szczególne i specyficzne brzmienie. Mając na swoim koncie mnóstwo nagród i światowej klasy współpracę, nie można nie docenić zbiorowej międzynarodowej reputacji zespołu. Od występów Osby’ego na licznych albumach nowojorskiej wytwórni Blue Note, po zdobycie przez Barradasa World Accorddion Trophy (dwukrotnie!) i Europejskiej Nagrody Kultury Arbenza – każdy członek kwartetu jest siłą napędową samą w sobie. 

„Prawdopodobnie jeden z najlepszych perkusistów w Europie” – John Fordham, The Guardian o Florianie Arbenzie. 

„Jeden z najbardziej postępowych artystów współczesnego jazzu” – Mark F. Turner, All About Jazz o Gregu Osby’m.