6.05 (poniedziałek)


8.05 (środa)

Youth Novels tworzą Ania Babrakowska i Emil Nowak. Ich unikalne brzmienie łączy szeroko pojętą alternatywę z akustycznymi kompozycjami i hipnotyzującymi ambientowymi dźwiękami.

Youth Novels wydał 3 świetnie przyjęte EPki oraz single – „What If”, Woman, które zostało odsłuchane 1,5 mln razy w serwisie Spotify, „Skin Rework” z Samem Thompsonem (The XX, Ellie Goulding) nagrane w Air Studios w Londynie oraz „Hands” nagrane we współpracy z holenderskim producentem Ferrym Corstenem (FERR). W 2022 r. duet wypuścił EPkę zatytułowaną „Blue”, a ich ostatni singiel 2NITE został stworzony we współpracy z utalentowanym producentem i muzykiem Frankiem Wiedemannem.
Duet zagrał na największych polskich festiwalach jak Open’er Festiwal, OFF Festival, Spring Break czy Męskie Granie. Supportowali znanych artystów na ich europejskich koncertach, m. in. Hooverphonic, Seafret, Father John Misty czy Oh Wonder. Ich piosenki znalazły się w serialu Netflixa „Zachowaj spokój”, na postawie powieści Harlana Cobena a także „Pod Powierzchnią” TVN.


10.05 (piątek)

“Gipsowy odlew falsyfikatu”, zbyt długo oczekiwany album Lecha Janerki, naprawdę ukazał się jesienią ubiegłego roku. Materiał to równie wytęskniony, co znakomity, więc nic dziwnego, że znalazł się na czołowych miejscach podsumowań roku – w tym na pierwszym w zestawieniu polskich płyt 2023 według „Gazety Wyborczej”, „Polityki” czy „Onetu”. „Gipsowy odlew i inne…” to wydarzenie, w ramach którego Lech Janerka z zespołem przedstawi nowe piosenki w wersji koncertowej. Inne też zagra, jak widać. Historia (podwodna) zadzieje się na naszych oczach (i uszach) już 10 maja. 


11.05 (sobota)

Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer-songwritera Grzegorza Wardęgi. W jego utworach można usłyszeć spokojne brzmienia gitary, chwytliwe melodie i charakterystyczny głos. Pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością. Styl Runforrest wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki. Jest obecny na scenie nieprzerwanie od 2017 roku, współcześnie działając razem z Kopim.

Dotychczasowe wydawnictwa zaprowadziły artystę na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe czy Lor. Koncert w Scenie na Piętrze odbędzie się chwilę po wydaniu debiutanckiej płyty „Rytuał”, która ukaże się 4 kwietnia.

Podczas koncertu fani będą mogli usłyszeć po raz pierwszy ten materiał na żywo. Krążek stanowić będzie najnowszy dodatek do rosnącej dyskografii artysty, oferując słuchaczom wyjątkową podróż przez zawiłości ludzkich emocji, ubraną w dźwięki syntezatorów, zmieszane z inspiracjami muzyką ludową i etniczną. Koncert Runforrest to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w intymnej opowieści artysty i wspólnie przeżyć tytułowy „Rytuał”.