Joey Alexander – indonezyjski pianista jazzowy, występuje zawodowo od 2013 roku, kiedy Wynton Marsalis zaprosił go do występu na gali Jazz at Lincoln Center. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku i w wieku 11 lat wydał swój debiutancki album My Favourite Things. Joey Alexander ma na koncie trzy nominacje do nagród Grammy w kategoriach Best Jazz Instrumental Album i Best Improvised Jazz Solo. My Favourite Things i Countdown zapewniły sobie pierwsze miejsce na jazzowych listach przebojów magazynu Billboard.

W trakcie swojej kariery Alexander występował z Waynem Shorterem i Esperanzą Spalding dla Baraca Obamy w Białym Domu, dla prezydenta Billa Clintona na gali Arthur Ashe Learning Center, w Grand Ole Opry, Apollo Theatre, Carnegie Hall oraz na najważniejszych festiwalach jazzowych i klubach na całym świecie z wybitnymi muzykami takimi jak: Larry Grenadier, Kendrick Scott, Chris Potter i wielu innych.

Od najmłodszych lat Joey jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych pianistów i improwizatorów jazzowych. Jednak jego najnowszy album Continuance przedstawia go przede wszystkim jako kompozytora porywającego i kameralnego jazzu, który prowadzi zespół zgodnie z własnym pomysłem.

Skład:
Joey Alexander – pianino
Kris Funn – bass
Jonathan Barber – perkusja