Runforrest to pseudonim artystyczny krakowskiego singer-songwritera Grzegorza Wardęgi. W jego utworach można usłyszeć spokojne brzmienia gitary, chwytliwe melodie i charakterystyczny głos. Pełne osobistych historii piosenki urzekają emocjonalnością i intymnością. Styl Runforrest wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki. Jest obecny na scenie nieprzerwanie od 2017 roku, współcześnie działając razem z Kopim.

Dotychczasowe wydawnictwa zaprowadziły artystę na niezliczoną ilość koncertów i festiwali, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród najważniejszych można wymienić: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze czy w Tauron Arena Kraków. Współpracował z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, Pepe czy Lor. Koncert w Scenie na Piętrze odbędzie się chwilę po wydaniu debiutanckiej płyty „Rytuał”, która ukaże się 4 kwietnia.

Podczas koncertu fani będą mogli usłyszeć po raz pierwszy ten materiał na żywo. Krążek stanowić będzie najnowszy dodatek do rosnącej dyskografii artysty, oferując słuchaczom wyjątkową podróż przez zawiłości ludzkich emocji, ubraną w dźwięki syntezatorów, zmieszane z inspiracjami muzyką ludową i etniczną. Koncert Runforrest to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w intymnej opowieści artysty i wspólnie przeżyć tytułowy „Rytuał”.