19.02 (poniedziałek)


22.02 (czwartek)

Współpraca Anny Marii Jopek oraz Piotra Wojtasika rozpoczęła się w 2019 roku podczas wspólnego koncertu w ramach Wodecki Twist Festival w Krakowie. Piotr Wojtasik, na zaproszenie Kasi Wodeckiej-Stubbs, stworzył aranże do piosenek Zbyszka Wodeckiego. W 2020 roku Anna Maria Jopek zaprosiła Piotra Wojtasika do projektu „Przestworza”, nad którym Piotr objął kierownictwo muzyczne. Ta niezwykła muzyczna współpraca nadal trwa i ciągle się rozwija. Tym razem Anna Maria Jopek będzie gościem specjalnym Piotra Wojtasika. 

Na scenie, oprócz liderów, pojawią się znakomici polscy jazzmani tworzący skład zespołu Piotr Wojtasik Quintet: Marcin Kaletka (saksofon), Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja). Podczas koncertu usłyszymy dwie piosenki Zbigniewa Wodeckiego w niezwykłych aranżacjach Piotra Wojtasika, utwory z płyty „To Whom it May Concern” w zupełnie nowej odsłonie, utwór z programu „Przestworza”, a także kilka muzycznych niespodzianek. Anna Maria Jopek i Piotr Wojtasik zaproszą nas w niezwykłą jazzową podróż!

Unikalne show zacierające granice między sztuką, muzyką, filmem i technologią. Max Cooper zaprezentuje w Poznaniu multimedialny spektakl imponujący bogactwem doznań wizualnych i dźwiękowych. Brytyjski artysta techno łączy najnowocześniejsze narzędzia, zaawansowaną produkcję muzyczną i sztukę cyfrową. Max Cooper wyłamuje się ze schematów i również jego występ na żywo nie będzie przypominał zwykłego koncertu. Jego show to rozbudowane instalacje świetlne i wizualizacje, które dopełnia potężne brzmienie. Fuzja mocy dźwięku immersyjnego z potęgą psychodelicznej abstrakcji pozwala publiczności na obcowanie z inną rzeczywistością, zarazem pełną emocji i zacierającą granice między dyscyplinami sztuki. TAMA zostanie wyposażona w dodatkowe ekrany i instalacje przygotowane specjalnie na występ artysty. Niewielu twórców techno rozwinęło się w ciągu ostatniej dekady tak, jak zrobił to Max Cooper.


23.02 (piątek)

Tomek Ziętek – aktor, wokalista, tekściarz, kompozytor i producent. Znany z filmów „Cicha Noc”, „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz występów w trójmiejskiej formacji The Fruitcakes. Pod koniec listopada zadebiutował solową płytą „Some Old Songs”. Wypełniają ją utwory w duchu amerykańskiego folku i country, inspirowane klasycznymi gitarowymi brzmieniami, utrzymane w klimacie singer-songwriter. Muzycznie album przywołuje letnie wspomnienia – ciepłych dni i deszczowych wieczorów. Jest nostalgicznie, romantycznie oraz bardzo osobiście. Sam artysta opisuje wydawnictwo słowami: „To moje zachwyty. Zachwyty nad codziennością.”

Świetnie przyjętą płytę promowały trzy single: „Your Kiss”, „C’mon” oraz „Some Old Gum”. Wszystkim utworom z „Some Old Songs” towarzyszą visualisery. Dziesięć z nich powstało we współpracy z Łukaszem Jaśniakiem, a jeden zawiera sceny z teledysku wyreżyserowanego przez Pawła Jóźwickiego. Występ Tomka Ziętka w Scenie na Piętrze jest częścią trasy koncertowej promującej nową płytę i obejmującej największe miasta w kraju.


24.02 (sobota)

Współzałożyciel i frontman duetu Rat Kru, poznański artysta składający hołd swojej ukochanej dzielnicy Winogrady. Odpowiedzialny za warstwę liryczną w macierzystym Rat Kru, a także w eksperymentalnym projekcie LiteRAT. Jako solowy artysta tworzy idiosynkratyczny synthpop, wcielając się w personę ejtisowego łobuza o charakterystycznej, niewzruszonej manierze wokalnej i złotym łańcuchu na szyi. Jesienią 2023 r. ma się ukazać jego debiutancki album Lew Love.


25.02 (niedziela)