Dancin’ Shoes Gigs & Boredom Booking zapraszają na koncert:

Pink Turns Blue to zespół post punkowo/new wave’owy z Berlina, założony w 1985 roku. Pink Turns Blue szybko wydali swój pierwszy album „Two Two Worlds Kiss” (1987) i stali się jednym z pionierów rozwijającego się podgatunku pierwszej fali darkwave (Meta 1988), a następnie cold wave (Eremite 1990, Aerdt 1991).
Po wielu przebojach, takich jak „Michelle”, „Walking on Both Sides”, „Your Master Is Calling”, „The First”, „I Coldly Stare Out”, „Touch the Skies”, „Catholic Sunday”, „Missing You”, „If Two Worlds Kiss”, „Moon” i „Seven Years”, rozpadli się w 1995 roku.
W 2003 roku postanowili wrócić, by pojawić się na kilku festiwalach. Ze względu na wyjątkowy sukces ich powrotu wydali album Best Of o nazwie „Re-Union”, w 2005 album studyjny „Phoenix”, w 2007 roku „Ghost”, w 2010 „Storm”, w 2016 „AERDT – Untold Stories”. Ich najnowszy album „Tainted” wydany został w 2021 roku. Po wyjątkowym występie w warszawskim Pogłosie tym razem widzimy się z zespołem aż na trzech koncertach w Polsce.

Wieże Fabryk
Wieże Fabryk to dla polskiej zimnej fali formacja kultowa, mimo że zadebiutowała prawie 20 lat po tym, jak mroczne nowofalowe granie rozlało się po kraju. Od początku związani ze sceną niezależną, często grający dla publiki spod znaku hc/punk, jak też tej bardziej gotyckiej. Czad i klimat, motoryczność i zwięzłość formy, albumy dawno wyprzedane, oprócz najświeższego, zatytułowanego „Doskonały świat”, z którego piosenki, na pewno w dużej dawce, usłyszymy na koncercie.