Scott Henderson – amerykański gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków stylistyki jazz fusion na świecie. W Blue Note wystąpi razem ze swoim trio, z którym od lat z sukcesami gra na scenach całego świata.

Urodzony w 1954 roku Scott Henderson swoją muzyczną drogę zaczynał od klubów na Florydzie, gdzie grał praktycznie wszystko – od Led Zeppelin po Jamesa Browna przez to ewoluował – od blues-rocka w kierunku jazzu. Po zakończeniu studiów na kierunku aranżacja i kompozycja na Florida Atlantic University przeniósł się do Los Angeles. Tu rozpoczął współpracę z topowymi artystami na, szczycie, której są m.in. Chick Corea, Vicor Wooten, Joe Zawinul czy Jean Luc-Ponty. Od lat 90. jest regularnie obecny w zestawieniach na najlepszego gitarzystę jazz-rockowego na świecie, w tym wielokrotnie na miejscu pierwszym.

2 lutego Scott Henderson wyda długo oczekiwany nowy album „Karnevel!”. Jego poprzednia płyta „People Mover” została uznany za najlepszy album fusion 2019 roku przez magazyn Jazz Times, a on sam wygrał zarówno w plebiscycie czytelników Jazz Times na najlepszego gitarzystę, a trio – z którym zagra w Blue Note – zostało docenione jako najlepsza grupa 2019 w kategorii: Electric/Jazz-Rock/Contemporary.

Skład:
Scott Henderson – gitara
Archibald Ligonnière – perkusja
Romain Labaye – gitara basowa