Gdańsko-warszawski Zespół Sztylety w odwiecznej wojnie między emo prawdziwym a emo kuglarskim nie wybiera stron, znajdując w swojej muzyce miejsce zarówno na piosenkowe katharsis i sporo hałasu, dysonansu i sprzężeń. W 2020 r. zadebiutowali dobrze przyjętym albumem Zostaw po sobie dobre wrażenie, wydanym nakładem poznańskiego Koty Records (Willa Kosmos, Ugory); w 2023 ukazała się ich druga płyta, Tak będzie lepiej.

Lochy i Smoki to powstały w Szczecinie w 2012 r. zespół emo, skręcający w melodyczną, pop-punkową stronę gatunku. Piosenki Lochów i Smoków to nostalgiczne wycieczki do świata starych gier komputerowych i dzieciństwa. Zadebiutowali w 2015 EP-ką Lochy i Smoki; w 2022 r. ukazała się ich pierwsza długogrająca płyta Mogłem zostać w domu i grać w gry. Aktualnie są związani z warszawskim labelem Peleton Records.

Meatballs to też zespół emo ze Szczecina, na scenie działa od 2023. Na koncie mają dwa single, w tym jeden wydany nakładem Peleton Records, a jeden z gościnnym udziałem Arka z Lochów i Smoków.