15.04 (poniedziałek)


16.04 (wtorek)

MARO jest portugalską multiinstrumentalistką, autorką tekstów i producentką. Zadebiutowała po ukończeniu Berklee College of Music w 2018 roku wydając pięć albumów. Współpracowała z Jacobem Collierem podczas jego światowej trasy koncertowej Djesse Vol. 2, supportowała także takich artystów jak Jessie J, Charlotte Cardin czy ¿Téo?. W maju 2022 reprezentowała Portugalię z utworem „Saudade, saudade” w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Turynie.

W 2020 roku na swoim kanale YouTube zapoczątkowała projekt „ITSAME, MARO!”, w ramach którego nagrywała na odległość utwory z różnymi muzykami, m.in. Eric Clapton, Lennon Stella, The Paper Kites, Pablo Alborán, Lizzy McAlpine, Madison Cunningham, ANAVITÓRIA, Ivan Lins, Vitor Kley, Sílvia Pérez Cruz, Maria Gadú, Mayra Andrade, Rui Veloso, Lionel Loueke. Cała seria obejmuje 100 nagrań.

Najnowszy album MARO „hortelã” przynosi intymną, okrojoną wersję jej najnowszych piosenek, prezentując folkową, akustyczną odsłonę. Album, w większości w języku portugalskim, został nagrany w trio z katalońskimi gitarzystami Darío Barroso i Pau Figueres.


17.04 (środa)


18.04 (czwartek)


19.04 (piątek)


20.04 (sobota)


21.04 (niedziela)

2023 rok był niezwykle owocny dla The Cassino. Zespół wydał EP-kę pt. „Prześwit”, promowaną przez single „Drugi / Dym”, „Pierwszy / Prześwit” oraz „Jesień”. Wydawnictwo zostało docenione przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych, w tym przez Makaka (Antyradio), Dominikę Pawłowską (eskarock.pl), Ewę Bujak (Teraz Rock) czy Łukasza Dębowskiego (Polska Płyta/Polska Muzyka). Jesienna edycja trasy „Prześwit” przyciągnęła rzesze fanów zespołu. The Cassino to w końcu zespół słynący z koncertów, podczas których zawsze daje z siebie wszystko. Trasa „Prześwit” to idealna okazja, żeby się o tym przekonać i posłuchać na żywo utworów z najnowszej EP-ki grupy oraz największych hitów z poprzednich wydawnictw.