Ruch to zdrowie, a jak czytamy w przekładach uczonych praktyków, hołdujących zdrowym nawykom, nawet ten w najprostszej formie, uprawiany zgodnie z planem, czyni nas szczęśliwymi. Istotą udanego treningu kondycji naszego samopoczucia okazuje się dobra organizacja, bo z bezbłędnie przygotowanym harmonogramem możemy ruszać już na podbój okolicznego podwórka. A potem na przykład startować w wyścigu.

Wielkimi krokami zbliża się najintensywniejszy koncertowo okres w naszym mieście. Chociaż Spring Break wyścigiem sensu strico nie jest, to warto przygotować się do niego jak do startu w prawdziwym maratonie. Poznański festiwal bywa bowiem walką z czasem, dystansem i o miejsce dające możliwość zobaczenia wyjątkowych muzyków. Ale spokojnie. Wystarczy się do tego wszystkiego dobrze przygotować.

Podrzucamy Wam plan, którego warto będzie trzymać się podczas tegorocznej edycji festiwalu. Sprawdźcie go dokładnie!

1. Postaw na performensy

Początek pierwszego dnia festiwalu (19.04) będzie kusił Cię sprawdzeniem nieoczywistych kreacji scenicznych. Czym naszą uwagę zwróci „prasujący” na You Tube Kamil Pivot, prezentując swój materiał „Tato Hemigway” na scenie Psa Andaluzyjskiego? Czy Di.Aria zaprezentuje swój koncertowy spektakl spring breakowym widzom w pełnej krasie? Co miał na myśli Piotr Rogucki, mówiąc nam (przeczytaj wywiad), że jego koncerty to „nowocześniejsze spojrzenie na występ solowy”? Jesteśmy pewni, że na tegorocznym Spring Breaku będzie na czym zawiesić oko.

2. Daj się zwieść ciekawości

Nic nie mówiące Ci nazwy projektów zyskują w twoich oczach, kiedy okazuje się, że ich liderzy to gdzieś głęboko zakopani w twojej pamięci muzycy, których słuchałeś w dzieciństwie, bądź podziwiałeś w innych składach? Ala |Zastary na czele z Alicją Boratyn, obecnie wokalistką New People, w przeszłości połową popularnego Blog 27, może Cię zaskoczyć. Tak samo jak muzycy, których znałeś z telewizyjnych talent show – współpracująca dziś z Marcinem Borsem Karolina Artymowicz, czy uciekająca od telewizyjnego światka Marta Bijan. Na Spring Breaku przekonasz się czy dziewczyny rzeczywiście mają talent!

3. Pójdź na koncert Neeny

W piątek (20.04) na scenie Sali Wielkiej CK Zamku zaprezentuje się pozycja obowiązkowa tegorocznej edycji festiwalu. Osiemnastoletnia Neena Karpińska dopina ostatnie guziki by oddać słuchaczom swój debiutancki materiał „Flipside”, nad którym pracowała wspólnie z Bartoszem Dziedzicem (producentem współodpowiedzialnym za sukcesy muzyczne m.in. Brodki czy Artura Rojka). To składanka odważnej elektroniki, urzekającego głosu i dojrzałych tekstów. Jesteśmy przekonani, że to może być jeden z najmocniejszych punktów Spring Break 2018.

4. Zobacz nowe miejsca

Wiesz co ma Ci do zaoferowania większość z koncertowych miejscówek? Sprawdź jak na festiwalu sprawdzą się nowe kluby! Jedną z najczęściej odwiedzanych świeżynek na muzycznej mapie Poznania jest Tama. Klub na pewno przekona Cię do siebie swoją spring breakową ofertą, miedzy innymi: występem grupy LASY czy popularnego Otsochodzi. A może to właśnie ten lokal stanie się twoim ulubionym miejscem spotkań w naszym mieście? Na Spring Breaku zabierz do niego ze sobą znajomych!

5. Przywitaj gości

Francuski showcase w Meskalinie (19.04) czy występy muzyków z Moskwy w Starym Kinie (20.04) to jedne z najciekawszych propozycji jakie przygotowali w tym roku organizatorzy Spring Break. Warto pójść posłuchać tego, jaką muzykę gra się dziś poza granicami naszego kraju. Glintshake, Adam Naas, KillASon i wielu, wielu innych to osobowości, które na pewno zaskoczą Cię swoim podejściem do muzyki. Kto wie, czy niektóre z nich nie zostaną z Tobą na dłużej niż spring breakowy maraton.

6. Dowiedz się, o czym mówią

Jeżeli chcesz posłuchać gości z zagranicy, nie tylko grających dla nas na scenie, ale również opowiadających o pracy w przemyśle muzycznym ze swojej perspektywy, to wybierz się na panele dyskusyjne, które będą zaczynały dwa festiwalowe dni (piątek 20.04 i sobotę 21.04). To świetna okazja do tego, by spojrzeć na branżę muzyczną od środka i zadać pytania niesamowitym uczestnikom dyskusji. Jak współpracować z wytwórnią fonograficzną? Co dzisiaj znaczy dla nas radio? Jak wygląda przygotowywanie tracków do gier wideo? Te i wiele innych tematów zostanie poruszonych w kinowej sali CK Zamek. Wśród gości, między innymi: Misia Furtak, Ralph Kaminski, Piotr Metz czy Bartek Chaciński.

7. Sprawdź, czy jest jak mówią

Tegoroczny festiwal Spring Break to również dobra okazja do tego, by sprawdzić składy cieszące się dziś w Polsce dużą popularnością. Czy Lemon, Coma i Mikromusic rzeczywiście zasłużyły na nominację do Fryderyków za swoje ostatnie albumy? Czy Krzysztof Zalewski to istotnie wokalista pozostawiający całą konkurencję w tyle, a na koncercie Korteza naprawdę wszyscy płaczą? Czy Natalia Kukulska faktycznie swoim najnowszym krążkiem odbiła się od ziemi?

Odpowiedź na tę i całą masę innych pytań poznamy już niedługo.