Daniel Spaleniak z zespołem wyruszają w wiosenną trasę!

Daniel Spaleniak – muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów, który dał się poznać słuchaczom w Polsce i za granicą. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory, wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na Amerykańskim rynku, a jego utwory wybrzmiały w popularnych produkcjach, m.in. w „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel).

Daniel ma na koncie już pięć solowych albumów, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta „Life is somewhere else” była nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii „Blues/Country”. Artysta oprócz tego, że wydaje solowe płyty, pisze również muzykę do filmów, seriali i spektakli teatralnych. Płyta „Burning Sea” będąca zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach została nominowana do nagrody Fryderyki 2020 w kategorii „Muzyka Ilustracyjna”.

Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak „Opener”, „OFF Festiwal”, „Halfway”, „Nowe Horyzonty” czy „Soundrive”, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Najnowszym wydawnictwem Spaleniaka, i pierwszym w formule live, jest album „Band in the studio” (2024). Artysta i jego zespół przearanżowali w większości materiał z ostatniej solowej płyty studyjnej „Tape V” i przekształcili go w coś zupełnie nowego – minimalistyczne, mroczne i energetyczne, głębokie emocjonalnie, post-rockowe kompozycje. Albumowi towarzyszy sesja nagrana w studio Radia Łódź. Jest to jednak tylko przedsmak tego, czego można doświadczyć podczas koncertów…

Wystąpią:
Daniel Spaleniak – wokal, gitara
Michał Kowalczyk – perkusja, loopy
Krzysztof Drewniak – bass
Konrad Chrzanowski – gitara