Ill Niño już latem powrócą do Europy, żeby świętować ćwierćwiecze latynoskiego metalu! 

Nadchodzącą trasę Amerykanie rozpoczną 28 sierpnia w poznańskim klubie 2Progi, a dzień później zagrają w warszawskiej Hydrozagadce. 

25 lat minęło od momentu, gdy perkusista Dave Chavarri (wówczas Pro-Pain) postanowił powołać do życia Ill Niño. W tym czasie sekstet wydał 7 dużych albumów, 2 EPki oraz składankę ze swoimi największymi hitami. Debiutancki krążek formacji, “Revolution Revolución”, ukazał się we wrześniu 2001 roku i do dzisiaj w katalogu Roadrunner Records jawi się jako jedna z klasycznych pozycji wytwórni. Pochodzący z niego singiel “What Comes Around” na MTV potrafił lecieć na okrągło, tak samo zresztą jak promujący następne wydawnictwo kawałek “How Can I Live”, który w billboardowym notowaniu Mainstream Rock uplasował się w trzeciej dziesiątce. 

3 lata temu, po przygodach z takimi zespołami jak Soulfly, Cavalera Conspiracy czy Misfits, do składu Ill Niño powrócił gitarzysta Marc Rizzo. Grupa intensywnie pracuje nad następcą “Till Death, La Familia” z 2014 roku i kto wie, może na 2 koncertach w naszym kraju usłyszymy jakieś nowości? Zobaczymy, ale pewne jest jedno – nu metalowo/latynoska twórczość Amerykanów w warunkach koncertowych to energiczny kop, który na pewno Was rozbuja! 

ILL NIÑO – 25 Years of Latin Metal