Amerykańscy skandaliści THE MENTORS na czterech koncertach w Polsce!

Założony w 1976 roku przez trzech szkolnych kumpli heavy metalowo/punkowy zespół miał już wkrótce stać się jednym z najbardziej szokujących i kontrowersyjnych zespołów w historii USA.

Zaczęło się niewinnie – amerykańscy nastolatkowie, zainspirowani niemieckim horrorem „Hexen bis aufs Blut gequält” („The Mark Of The Devil”) uznawanym w popkulturze za „najbardziej przerażający film ever” wymyślili, żeby zespół występował w kapturach kata.

Następnie zaczęli rozsyłać po klubach w zachodnio – północnych Stanach kasety z nagraniami KISS w bardzo słabej jakości twierdząc (co było oczywistą bzdurą) że to ich nagrania żeby dostać propozycje grania.

Raz wysłali nawet „Live In Japan” DEEP PURPLE i to w dodatku do pizzerii (myśląc, że wysyłają do klubu muzycznego) czego rezultatem był (jak się dowiedzieli na miejscu) koncert na urodzinach jakiegoś dziecka. Jakimś cudem rodzicom dzieci i właścicielowi pizzerii koncert się nie spodobał, kazał im więc skończyć po pierwszym kawałku i się wynosić.

Począwszy od 1981 roku MENTORS zaczęli nagrywać pierwsze wydawnictwa, coraz bardziej bulwersując opinię publiczną tytułami utworów i tekstami, co w znacznym stopniu doprowadziło do założenia Parents Music Resource Center (na jednym z kongresów przeczytano m.in. tekst piosenki „Golden Shower” autorstwa Mentors), organizacji odpowiedzialnej za stworzenie słynnej naklejki PARENTAL ADVISORY EXPLICIT CONTENT, którą wszyscy znamy z okładek płyt.

W filmie dokumentalnym „Kurt and Courtney” El Duce, jeden z oryginalnych członków Mentors stwierdził, że Courtney oferowała mu 50 000 $ za zabicie Kurta, co można uznać raczej za głupi żart – żartem nie jest natomiast, że w dwa dni po wspomnianym wywiadzie kompletnie pijany El Duce został przejechany przez pociąg towarowy.

O The Mentors opowiadać można długo, na Youtube znajdziecie też trochę materiałów na ich temat, natomiast jeżeli chcecie zwyczajnie posłuchać dobrego heavy metalu/punka/shock rocka z niepokornymi, a raczej wręcz – skandalicznymi tekstami, przyjdźcie w styczniu na koncert.