Słynny zespół koncertowy „Pop music in a Time Machine”, Postmodern Jukebox, ogłosił nową, światową trasę koncertową, aby uczcić podwójny kamień milowy w postaci 10. rocznicy koncertowania. Zespół odwiedzi Wrocław już w czerwcu, a we wrześniu wystąpią w Warszawie i w Poznaniu w ramach. Koncerty odbędą się w ramach trasy The ’10’ Tour!

Widzowie koncertów mogą spodziewać się olśniewającej, inspirującej podróży przez wszechświat PMJ – gdzie współczesne hity i kultowe przeboje pop są przedstawione w klasycznych gatunkach, takich jak jazz z lat 20-tych, Swing, Doo-wop, Motown, i ożywione przez obsadę jednych z najlepszych na świecie wokalistów, tancerzy i instrumentalistów.

Kiedy pianista Scott Bradlee założył muzyczny kolektyw z piwnicy w Queens w Nowym Jorku, narodziła się internetowa, „viralowa” historia sukcesu, która szybko doprowadziła do wyprzedanych koncertów w Ameryce Północnej i Europie latem 2014 roku.

Trasa koncertowa otrzymała entuzjastyczne recenzje zarówno od mediów branżowych, jak i światowej sławy artystów. W kolejnych latach „PMJ” zyskał reputację „Saturday Night Live of Singers”, przedstawiając publiczności dziesiątki wyjątkowych artystów muzycznych – z których wielu zostało wcześniej pominiętych przez współczesny przemysł fonograficzny – zmieniając ich w prawdziwe gwiazdy.

Dziesięć lat i dwa miliardy wyświetleń na ich kanale YouTube później, program Postmodern Jukebox stał się czymś w rodzaju corocznej muzycznej tradycji dla setek tysięcy oddanych fanów na całym świecie – fanów, którzy często pojawiają się ubrani w swoje najlepsze stroje vintage, chcąc bez reszty zanurzyć się w tym doświadczeniu.

Do końca 2023 roku PMJ zagra 937 koncertów w 44 krajach na 5 kontynentach” – mówi Bradlee, który tworzy aranżacje muzyczne i reżyseruje występy. „Tego rodzaju długowieczność w notorycznie kapryśnej branży była dla nas zupełnie nieoczekiwana. Nie ma żadnej sekretnej formuły, poza obsesją na punkcie klasycznych dźwięków i zaangażowaniem w ich prezentowanie fenomenalnych talentów. Nadal czujemy się zaszczyceni wsparciem naszej publiczności dla tego projektu, który wciąż nas inspiruje i popycha na nowe wyżyny artyzmu. To idealne małżeństwo, a nasza trasa z okazji 10. rocznicy będzie okazją do świętowania.