Kultowy festiwal powraca. 34. edycja festiwalu Malta odbędzie się od 7 do 15 września w Poznaniu. Nie zabraknie gwiazd, uznanych międzynarodowych artystów, spektakli, widowisk w przestrzeni miejskiej, niebanalnych debat i wyjątkowych spotkań, które będą nieść nadzieję na lepszy świat, przyznający naturze i kobietom należne im miejsce. 

Hasło tegorocznej, pierwszej prowadzonej pod egidą Dominiki Kulczyk edycji brzmi: Za Miłość!

🎨 Malta wraca na ulice i zaprasza do Poznania artystów, którzy zamienią centrum miasta w żywe dzieło sztuki. Już pierwszego dnia zobaczymy wielokilometrowe DOMINOES, efemeryczne dzieło, które zaczaruje centrum Poznania. 

🎭 Oscarowy Tim Robbins przyjedzie do Poznania z greckim wodewilem „Do góry nogami”. Grupa Actor’s Gang już zdobyła uznanie publiczności Los Angeles, a teraz, premierowo w Polsce, porwie serca festiwalowej publiczności.

🌿 Światowo uznane spektakle, które obok piękna artystycznej formy oddają przestrzeń refleksji nad naturą: Anne Teresa de Keersmaeker i Raduana Mrizingazaprezentują „Il Cimento dell’Armonia e dell’Inventione”, a na Międzynarodowych Targach Poznańskich budujemy plażę dla nagrodzonej na weneckim Biennale opery klimatycznej „Sun and Sea”. 

🎭 Krzysztof Warlikowski i Nowy Teatr przyjadą do Poznania prosto z europejskiego tournée spektaklu „Elisabeth Costello. Siedem wykładów i pięć bajek z morałem” – na podstawie powieści Johna Maxwella Coetzee.

🎶 Niezwykła muzyka z filmu „Chłopi” skomponowana przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego & Rebel Babel Film Orchestra oraz koncert indie-folkowego duetu Hollow Coves, który poruszy nasze serca swoją muzyką o kruchości życia i pięknie natury zabrzmią nad Jeziorem Maltańskim.

👩 Seria wydarzeń i warsztatów dedykowanych kobietom, organizowana przez Kulczyk Foundation, świętującą jedenastolecie swojej działalności.

To jeszcze nie koniec! Bądźcie tu z nami by odkryć kolejne, imponujące punkty programu. 
Do zobaczenia na Malcie!

PROGRAM: 
7.09: https://www.facebook.com/share/xh8MQg8WopKSmBnT/

8-9.09: https://www.facebook.com/share/d4CuC1kqNRMhZVh2/

12-13.09: https://www.facebook.com/share/Vgh2DebV9xaCep34/

13.09: https://www.facebook.com/share/QXV5FbBYhP3SjrZa/

14.09: https://www.facebook.com/share/EttsPQeg54yt6hfn/ 
https://www.facebook.com/share/BLDvXVFj65uZEJJ1/ 
https://www.facebook.com/share/X6x3WP7w3DSTxfvS/

14-15.09: https://www.facebook.com/share/WCZZNycb3YvuRCRV/