Nürnberg – post-punkowy duet prosto z Mińska już 12 września zagra w poznańskim Klubie 2 Progi!

sprzedaż biletów wkrótce!

Na twórczość zespołu wpływa depresja w postsowieckich miastach, egzystencjalizm, problemy społeczne we współczesnym świecie przemysłowym, presja i zmęczenie, ale także pewne podstawowe uczucia, które czynią nas bardziej ludzkimi – zdolność do kochania i współczucia.

Ich muzyka jest posępna, nastrojowa, klimatyczna i energetyczna. Inspirowana brytyjskim brzmieniem post-punk/new-wave/coldwave z lat 80-tych, przepełniona melancholią, mrokiem i opuszczeniem, skąpana w migoczącym pogłosie i słodko-gorzkich melodiach.
Uderzenia perkusji i potężne, podskakujące, melodyjne linie basu tworzą poczucie zbliżającej się rozpaczy, unicestwienia i bezradności, podczas gdy rozdzierające, pełne tęsknoty gitary prowadzą i płyną, goniąc i tańcząc z opuszczonym, emocjonalnym wokalem w mrocznym uścisku nieuchronnej śmierci.

Pierwsze demo zostało wydane w sierpniu 2017 roku. Od tego czasu do teraz zespół wydał dwa albumy „Skryvaj” i „Paharda”, trzy EP-ki, trzy single i jeden album z remiksami.

Zespół grał na dużych europejskich festiwalach i showcase’ach: „Waves Vienna”, „Eurosonic Noorderslag” i „Atlas Weekend Kyiv” oraz koncertach i festiwalach na Białorusi, w Polsce, Rosji, na Łotwie i Ukrainie.

Dyskografia:
1. Demo (EP, 2017)
2. U nikudy (EP, 2018)
3. Skryvaj (Album, 2018)
4. Mora (Single, 2019)
5. Paharda (Album, 2020)
6. Kachanne (Single, 2021)
7. Kaniec (Single, 2022)
8. Ahida (EP, 2023)
9. Znajomstva (Maxi-Single, 2023)
10. Adkaz (Album, 2024)