Göteborscy prog metalowcy z Evergrey będą świętowali jesienią wydanie swojego nowego albumu “Theories of Emptiness w 18 europejskich krajach. Na szlaku nie zabraknie naszego kraju, gdzie formacja wystąpi dwukrtonie: 25 listopada w poznańskim klubie 2Progi oraz dzień później w krakowskim Kwadracie w towarzystwie alt metalowego Klogr i progresywnego Virtual Symmetry!

Mająca już ponad 30 lat na karku grupa nie zamierza zwalniać tempa. 7 czerwca, nakładem Napalm Records, światło dzienne ujrzy jej najnowsza, czternasta w dorobku płyta “Theories of Emptiness”. Kwintet pod dowództwem Toma S. Englunda zarejstrował chyba najbardziej dynamiczny materiał w swojej karierze, a ostatnie szlify na nim położył znany ze współpracy z takimi zespołami jak Soilwork, The Night Flight Orchestra, Eleine czy Onslaught Thomas “Plec” Johansson. 

Gościem specjalnym koncertów będzie włosko-amerykański Klogr. Założony w 2011 roku zespół na przestrzeni kariery koncertował m.in. u boku Limp Bizkit, Guano Apes, Puddle of Mudd, The Rasmus czy Infected Rain. Jego dyskografię zamyka album “Keystone”, który ukazał się w 2017 roku. Po wielu latach wydawniczej ciszy Klogr powraca na dobre – świadczą o tym wydane w zeszłym roku single, które na pewno usłyszymy podczas ich energicznego show! 

Wieczór otworzy szwajcarsko-włoski kwintet Virtual Symmetry. Prog metalowcy intensywnie koncertowali po wydaniu swojego ostatniego krążka, który ukazał się dwa lata temu nakładem wytwórni Sensory. Grupa wraca na koncertowy szlak, a okazja ku temu jest idealna – w pierwszej połowie następnego roku podzielą się swoim nowym dziełem, a najświeższych kompozycji nie powinno zabraknąć na koncertach z Evergrey i Klogr!

EVERGREY 
Special Guest: Klogr
Support: Virtual Symmetry