Kanadyjczycy z Comeback Kid powracają do naszego kraju po pięcioletniej przerwie! Grupa wystąpi 12 sierpnia w poznańskim klubie 2Progi na jedynym koncercie w Polsce, gdzie towarzyszyć jej będzie eklektyczne trio Show Me The Body.

CBK powstali na początku XXI wieku i praktycznie z marszu weszli do światowej czołówki hardcorepunkowych kapel. Już na wydanym w 2003 roku debiucie “Turn It Around” pokazali, że trzeba mieć ich na uwadze, a 2 lata później, za sprawą krążka “Wake the Dead”, praktycznie wszystkie pary oczu i uszu na scenie były zwrócone tylko na nich. Tytułowy kawałek z tego wydawnictwa bez wątpienia jest hymnem tamtych czasów. 

Kwintet nie żeruje jednak na swojej przeszłości. Choć po dwóch pierwszych płytach odchodzącego wokalistę Scotta Wade’a na stanowisku zastąpił gitarzysta Andrew Neufeld, a w ostatnich latach dochodziło do różnych rotacji w składzie, Comeback Kid po dziś dzień nagrywają świetne materiały, które będąc oparte na hardcore’owym trzonie ciągle czerpią z coraz to nowszych źródeł, nie tracąc przy tym na rzadko spotykanej w takim natężeniu przebojowości. Jeśli nie wierzycie, to sprawdźcie ich najnowszą EP “Trouble”, która zaczyna się od chyba jednego z najbardziej hiciarskich kawałków CBK – “Trouble In The Winners Circle”. 

Na jedynym polskim koncercie w tym roku Kanadyjczycy wystąpią w towarzystwie amerykańskiego Show Me The Body. Korzeni tria z Nowego Jorku również można doszukiwać się na scenie hc, jednak muzycznie SMTB jest w tym zestawie zespołem zdecydowanie bardziej eksperymentalnym. Mimo, że wielogatunkowa mieszanka, w której słychać wpływy noise rocka, alternatywnego hip hopu, sludge’u i punka może z opisu wskazywać na totalny chaos, to twórczość grupy wciąga słuchacza swoją nieszablonowością i otwartością. Obie kapele to koncertowe maszyny, więc w Poznaniu szykuje się wieczór, na którym trzeba się stawić.