Jazzbois to elektryczny zespół grający na żywo, który jest ważną częścią rozwijającej się sceny jazzowej, hip-hopowej i improwizowanej z Budapesztu. Zespół robi furorę na całym świecie dzięki swoim kosmicznym, ciężkim beatom, jazzowi i groove’owi. 

To trójka artystów z Budapesztu, którzy swoim debiutanckim albumem „Jazzbois Goes Blunt” zrewolucjonowali kilka muzycznych scen. Ich niezwykła fuzja psychodelicznych dźwięków wstrząsnęła nie tylko fanami jazzu, ale także miłośnikami hip-hopowych bitów. Pomimo bycia nowicjuszami na scenie, szybko zwrócili uwagę kluczowych postaci branży muzycznej, zyskując wsparcie od takich gigantów jak Joe Kay z Soulection. Ich muzyka trafiła na liczne listy edytorskie w serwisach streamingowych i była wielokrotnie grana w radiu, w tym nawet w biurze kultowej wytwórni jazzowej: Brownswood Records. Jednak to ich występy na żywo robią największe wrażenie. Każdy utwór to wynik czystej improwizacji, co sprawia, że każdy koncert to niezapomniane muzyczne przeżycie, gdzie kosmiczne energie zderzają się w niepowtarzalny sposób. 

Czerpiąc inspirację od współczesnych artystów jak Yussef Dayes, Moses Boyd, Robert Glasper czy Madlib, a jednocześnie duchowo związani z mistrzami jazzu fusion przeszłości, takimi jak Azymuth, Chick Corea czy Weather Report, proces twórczy zespołu nad nowym albumem „Higher Dimension Waiting Room” rozpoczął się od improwizowanej sesji, tworząc i żyjąc w chwili, zanim przystąpili do etapu edycji w studiu, gdzie przekształcili swoje nagrania w utwory. 

Z kolejnymi wydawnictwami w przygotowaniu i z coraz większą liczbą dat koncertów, Jazzbois wyraźnie zdobywają coraz większą popularność. Zaledwie trzech muzyków, trzy instrumenty i poważna siła muzyczna, co czyni ich pewniakiem dla fanów jazzu, zarówno tych nowych, jak i starych.