„Still I Rise – Echoes of Time” to wyjątkowy program kwartetu Anny Gadt. 

Trzykrotnie nominowana do Fryderyka artystka, zwykle znana z bardzo awangardowych projektów muzycznych, tym razem zaprasza nas na repertuar złożony w całości z przepięknych piosenek i urzekających standardów jazzowych. A trzeba pamiętać, że nieczęsto zdarza się usłyszeć tę wokalistkę operującą tekstem. Zazwyczaj Anna Gadt posługuje się wokalizą i improwizacją, ale kiedy już używa słów, obdarza je szacunkiem i niezwykłą estymą. 

Na program tego niecodziennego koncertu składają się ulubione utwory wokalistki: „Here’s to Life” Shirley Horn, „Both Sides Now” Joni Mitchell, „Why Should I Care” Clinta Eastwooda, „Lawns” Carli Bley, „The Peacocks” Jimmiego Rowlesa. Takich nawiązań można spodziewać się tego wieczoru. 

Z pewnością będzie to spotkanie żywiołów i osobowości, spotkanie w świecie wyrafinowania i piękna, ponieważ Annie Gadt na scenie towarzyszą wybitni artyści jazzowi – związani z triem RGG i współpracujący z Gadt od 20 lat – Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk oraz pianista Mateusz Kołakowski, laureat konkursu Montreux Jazz Festival.