Tatiana Eva-Marie, okrzyknięta przez magazyn Vanity Fair „milenialką, którą wstrząsnęła sceną jazzową”, jest transatlantycką bandleaderką, wokalistką i aktorką mieszkającą na nowojorskim Brooklynie. 

Najbardziej znana z prowadzenia Avalon Jazz Band – zespołu o paryskim klimacie vintage, który zgromadził 80 milionów wyświetleń na YouTube. Jej zainteresowania doprowadziły ją do zgłębienia szerokiej gamy stylów muzycznych, od popu z lat 30. XX wieku po nowoczesny jazz. Jej śpiew jest inspirowany francuskim i romskim dziedzictwem, zamiłowaniem do paryskiej sceny artystycznej z okresu od lat 20. do 60., pasją do muzyki cygańskiej i głębokim związkiem z Great American Songbook. 

Przez pryzmat tego muzycznego kalejdoskopu odkrywa muzykę Django Reinhardta, Sidneya Becheta, Cole’a Portera i innych kompozytorów, którzy byli początkami francuskiego jazzu, dodając do tego własne oryginalne teksty i aranżacje. 

W 2024 roku w Szwajcarii będzie miała miejsce premiera opery, w której Tatiana Eva-Marie po raz pierwszy wystąpi jako librecistka. W tym roku planowana jest także premiera albymu„Djangology”.