W czerwcowej odsłonie cyklu Nowi Mistrzowie zagra zespół Jazz Forum Machine, nazwany przez Leszka Możdżera „młodymi wilkami polskiego jazzu”. W dniu koncertu odbędą się również warsztaty jazzowe z muzykami! 

Zespół największych gwiazd nowej generacji polskiego jazzu, który do 2022 roku funkcjonował pod nazwą Jazz Forum Talents. Każdy z muzyków tej nieprzeciętnej konstelacji ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, dziesiątki nagranych i wydanych albumów pod swoimi nazwiskami (m.in. dla legendarnego „Polish Jazz”) oraz w rolach sidemanów, nagrody zdobyte na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, zwycięstwa w dorocznych ankietach krytyków i czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie, z macierzystymi zespołami, w tym najświeższe dla Jazz Forum Machine „Nadzieja Zespół” za 2022 rok. 

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych. W swojej historii koncertował w USA, zaprezentował się także na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz Festival in Tel Aviv w Izraelu. W 2022 roku Jazz Forum Machine, jako jedyny zespół z Polski, wystąpiło w Bremie na największych targach jazzowych w Europie Jazzahead! 2022, podczas showcse’u European Jazz Meeting. A podczas jednego z ostatnich i najbardziej szalonych projektów, 4 sierpnia porwało kilkunastotysięczną publiczność na festiwalu Pol’and’Rock! 

Skład: 
Kasia Pietrzko – fortepian  
Maciej Kądziela – saksofon altowy  
Jakub Mizeracki – gitara  
Tomasz Chyła – skrzypce  
Kacper Smoliński – harmonijka  
Roman Chraniuk – gitara basowa, kontrabas  
Adam Zagórski – perkusja