Na jednej scenie: orkiestra jazzowa złożona z 14 znakomitych poznańskich muzyków oraz artystka, która nie boi się muzycznych poszukiwań. Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz, to projekt specjalny festiwalu Blue Summer Jazz, który połączy światy jazzu, hip-hopu i soulu. Jak zabrzmią utwory D’Angelo i J Dilla w wykonaniu jazzowej orkiestry? 

Paulina Przybysz znana jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, RiTa Pax, Archeo. Rocznik’85, pamięta dobrze lata 90. i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowe brzmienia. Po zawieszeniu działalności Sistars powróciła na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”. Otwartość na muzykę prowadziła ją przez niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych, między innymi z Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Zalewskim, Envee, Grubsonem, Barbarą Wrońską… Ta lista się nie kończy, bo Paulina nie umie odmawiać sobie muzycznych poszukiwań i połączeń. 

Blue Jazz Orchestra to big-band poznańskiego klubu Blue Note. Zespół tworzą najlepsi jazzmani związani z poznańskim środowiskiem, którzy zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach i występowali na najbardziej renomowanych festiwalach jazzowych. Blue Jazz Orchestra to jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym. Kierownikiem artystycznym jest Piotr Scholz – uznany kompozytor, gitarzysta, dyrygent i wykładowca. Od debiutu w grudniu 2023 roku orkiestra wyprzedaje wszystkie koncerty w Blue Note.