•Ranko Ukulele•
Ranko, czyli Marta Grenda to artystka z Poznania, której wdzięczne i bezpretensjonalne piosenki grane na ukulele zdobywają serca słuchaczy w każdym wieku. Przebojowość Ranko polega na jej sprawności w tekstach, dystansie do siebie, świata i humorze. Jej narracja pozbawia obciachu i pozwala żyć w zgodzie z sobą. Ranko jest świetną obserwatorką, która prowadzi nas przez ten świat nieoczywistą drogą, drogą bardziej bajkową, bardziej znośną, bardziej piękną. 
Nieodłącznym elementem twórczości Ranko są tzw. „bazgrołki”, czyli własnoręcznie rysowane przez artystkę historie, ilustrujące jej piosenki i będące zarazem teledyskami do wielu z jej utworów. Obecnie koncertuje w duecie z multiinstrumentalistą Pawłem “Paweuke” Wojciechowskim.
+++
IG ➝ instagram.com/rankoukulele
FB ➝ facebook.com/rankoukulele

•Wojtek Szumański•
Kompozytor, autor tekstów, wokalista i gitarzysta, ale przede wszystkim wnikliwy obserwator emocji. „Ballada o cyckach”, „Zegarek”, „Bez twoich wad” czy ”Kto by pomyślał?” to tylko kilka utworów Wojtka, które na YouTube zgromadziły milionową publiczność. W jego repertuarze znajdziemy także piosenki poetyckie, melancholijne czy satyryczne. Teledyski Wojtka na YouTube wygenerowały łącznie ponad 70 milionów wyświetleń!
W 2023r. Wojtek z zespołem wystąpił między innymi na festiwalu Pol’And’Rock! Wojtek Szumański porywa naturalnością, a jego teksty opowiadają historie lekkie, ale ważne, często zabawne, ale chwytające za serce.
+++
IG ➝ instagram.com/wojtekszumanski
FB ➝ facebook.com/w.szumanski