•IKSY•
Śląska formacja złożona z pięciu różnorodnych osobowości tworzy i gra muzykę tak, jak czuje, bez względu na istniejące trendy. W piosenkach zespołu znajdziemy gry słowne, ironię i absurdalne konteksty zaczerpnięte z popkultury. Grupa w swojej twórczości z łatwością łączy różne gatunki muzyczne, a literaturę obdziera ze sztampy i patosu. Muzyka zespołu to fuzja rocka, popu, jazzu, czasem nawet muzyki folkowej. Charakterystyczny głos wokalistki – Agaty Dudy jest mocną wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz to większe uznanie.
+++
IG ➝ instagram.com/iksyoficjalnie
FB ➝ facebook.com/IKSYPL

•Chłodno•
Duet dwojga przyjaciół ze Śląska – Julki Zastryżnej oraz Szymona Pałyza. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się̨ w jedno.
Chłodno ma na koncie koncerty w ponad 40 polskich miastach oraz za granicą, zarówno na małych jak i dużych scenach m.in. Lato na Fortach, Juwenalia Krakowskie, Yass Festiwal, Sofar Sounds, Festiwal Fama. W 2022 roku zostali twarzą kampanii Dr.Martens #toughertogether. Ich utwory regularnie znajdują miejsce na playlistach serwisów streamingowych, a słuchaczy ciągle przybywa. Wiosną ukaże się wyczekiwany, debiutancki album zespołu pt. „Ciepło”.
+++
IG ➝ instagram.com/chlodnonam
FB ➝ facebook.com/chlodnonam