•Hubert.•
Jego dotychczasowa twórczość zachwyciła nie tylko słuchaczy, ale również media. Portal newonce docenił go kilkukrotnie, publikując jeden z pierwszych wywiadów z artystą, a także umieszczając album święty spokój w zestawieniu TOP 10 najlepszych polskich albumów pierwszego kwartału 2023 roku. Efektem świętego spokoju była trasa koncertowa artysty, gdzie „sold out” stał się częścią nazwy każdego wydarzenia na Facebooku.
Jego najnowszy krążek to “Wizuale”. W utworach Hubert. zabiera słuchacza w psychodelicznego tripa na Chałupy, podczas którego rozmyśla nad paradoksami życia, śpiewa o przemijaniu, rozprawia się z komarami, tańczy na nocnych rave’ach na plaży i daje wgląd w sytuacje rozwijającej się kariery muzycznej.
+++
IG ➝ instagram.com/bertizbulls
FB ➝ facebook.com/bertizbulls

•Coals•
Młody duet, w którego skład wchodzą Kacha i Lucassi. Zespół szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które wrzucali na YouTube kilka lat temu. Duet wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na Positivus Festival, Pohodzie, Primavera Sound i Iceland Airwaves. Co ciekawe, podczas pobytu w Reykjaviku Coalsi nagrali wideosesję dla legendarnego radia KEXP w Kex Hostel.
Zespół ma na koncie występy na dużych polskich festiwalach, takich jak Open’er, OFF czy Fest. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Tamagotchi” inspirowany hauntologią i estetyką usterki. Muzyka Coals często charakteryzuje się różnorodnością gatunków (dream pop, art pop, trap, chillwave, ambient pop, cloud rap, R&B czy glitch…), ale zespół nie lubi ograniczać się do konkretnych szufladek. Zamiast tego, stara się tworzyć eklektyczną muzykę, a sami mówią, że to co robią to „cold pop”.
22 marca 2024 roku ukazał się ich długogrający, polskojęzyczny album “Sanatorium” nakładem PIAS Recordings. Duet na ten moment zaserwował nam trzy single. Nieco shoegaze’owe “dzwony” zabierają słuchacza w sentymentalną podróż w głąb mrocznych wspomnień ze szkolnych lat. “nowy świat” to całkiem energiczna, breakowa piosenka z elementami bedroom popu, do której został stworzony zimowy teledysk w reżyserii Maca Adamczaka. “Plaza” przenosi nas do opuszczonej galerii handlowej z lat dwutysięcznych, pełnej dziwnych zakamarków, gdzie pobrzmiewa echo r&b…
Zespół słynie z oryginalnych koncertów, na których szaleństwo i taniec mieszają się czasem z pewną statycznością. Coalsi zwracają szczególną uwagę na aspekt wizualny swoich występów, dbając o scenografię, oświetlenie i kostiumy.
+++
IG ➝ instagram.com/coalsmusic
FB ➝ facebook.com/CoalsMusic