Martyna Jakubowicz wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem. Jej ballady należą do najbardziej rozpoznawalnych w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej. Jest mistrzynią tworzenia nastroju, łącząc folk, blues i rock. Laureatka Złotego Fryderyka 2024!

Podczas zamkowego koncertu, będącego też wieczorem autorskim Martyny Jakubowicz, usłyszysz wybrane piosenki z dotychczasowego dorobku artystki. Muzyczną część występu wzbogacą fragmenty z autobiografii czytane przez samą autorkę. Gościnnie wystąpią też instrumentaliści: gitarzysta fingerstyle Janek Pentz i muzyk Dariusz Bafeltowski. Na scenie zabrzmią utwory, które pojawiły się w akustycznej wersji na albumie „Akustyczność”, a także piosenki premierowe, które nie ukazały się jeszcze na płycie.

Trasa „DOBRZE” promuje – wydaną pod koniec zeszłego roku – książkę wokalistki – „Trudna sztuka latania” oraz płytę „Akustyczność”.

Janek Pentz – gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle. Ma za sobą wspólne koncerty z takimi artystami, jak: Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Daniel Cavanagh (Anathema) czy Lion Shepherd. Ostatnio współpracował z Martyną Jakubowicz, Edytą Geppert i Piotrem Zubkiem. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i w Watykanie.

Dariusz Bafeltowski – instrumentalista. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej, akustycznej, mandolinie, ukulele oraz strunowych instrumentach etnicznych. Znany jest ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yaniną Iwańskim, Budką Suflera, Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi czy Justyną Steczkowską. Laureat nagrody Fryderyk 2017 za współprodukcje płyty „Prosta piosenka” (Martyna Jakubowicz).