Elektroakustyczny kwartet czerpiący energię z kolektywnej improwizacji. Muzyka Siema Ziemia swobodnie czerpie z gatunków o elektronicznych korzeniach takich jak breakbeat, techno, footwork/juke łącząc je z jazzową improwizacją. 

Utwory Siema Ziemia były prezentowane w takich stacjach radiowych jak BBC 6, Worldwide.fm, Narr Radio, Polskie Radio Dwójka, Polskie Radio Czwórka, Radio Jazz.fm, Paranoise Radio, Radio Alhara, Melodic Distraction [ID miesiąca] czy na oficjalnych playlistach Spotify: State of Jazz, 21st Century Jazz, The New Vanguard of Polish Jazz, Alternatywna Polska, Fresh Finds wśród takich artystów jak Kamasi Washington czy Comet is Coming. 

Występowali między innymi na London Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Soundrive Festival, Amsterdam Dance Event, Jazz Jamboree, a także w takich miejscach jak NFM, NOSPR, Jassmine, Le Periscope (FR) czy Bimhuis (NL). 

Kacper Krupa – sax, synths 
Wuja HZG – bass, moog 
Fryderyk Szulgit – guitar, synth  
Konieczny – drums, synths 

— (…) w Polsce nie widzę wielkiej konkurencji w takim stylu grania. Ale tym, co jest tu kropką na „i”, wykracza poza orbitę porównań i inspiracji, są umiejętności kształtowania brzmienia przez całą czwórkę w procesie improwizacji. Mamy do czynienia z bytem gdzieś z przecięcia sceny jazzowej i elektronicznej sceny tanecznej. A w najlepszych momentach – nie wiadomo już dokładnie skąd — Bartek Chaciński (polifonia.blog.polityka.pl)