BlueBeats to nowa seria wydarzeń z muzyką elektroniczną w poznańskim Blue Note. Na pierwszej imprezie z cyklu zagrają gwiazdy brytyjskiej sceny d&b z wytwórni Hospital Records: London Elektricity oraz Dynamite MC z supportem przedstawicieli poznańskiej sceny basowej: Tommy (Breakbeat Propaganda), Switch (Hcl) i k.o (DrumObssesion).

Line-up: 
🔵 k.o / DrumObsession  
https://soundcloud.com/keii_oh

🔵 Tommy / Breakbeat Propaganda  
https://www.facebook.com/breakbeatpropaganda

🔵 London Elektricity & Dynamite MC / Hospital Records  
https://soundcloud.com/londonelek  
https://soundcloud.com/dynamitemc

🔵 Switch / Hcl  
https://www.mixcloud.com/Switch_Jungle_Vibes/

BlueBeats to cykl imprez i koncertów dla miłośników mocnego basu: od drum&bass, jungle przez UK bass music i breakbeat, aż po afrobeat czy jamajskie brzmienia. To także propozycja dla tych, którzy cenią w elektronice nieoczywiste beaty i instrumentalne eksperymenty. 

Nieprzypadkowo gwiazdą pierwszego wydarzenia serii będzie London Elektricity, który nie tylko odegrał kluczową rolę dla rozwoju d&b, jaki znamy dzisiaj, ale stworzył niepowtarzalny styl dodając do klasycznych brzmień drum&bass właśnie funk, deep house czy jazz. 

𝙇𝙤𝙣𝙙𝙤𝙣 𝙀𝙡𝙚𝙠𝙩𝙧𝙞𝙘𝙞𝙩𝙮, czyli Tony Colman, jest współzałożycielem i CEO słynnej wytwórni Hospital Records i siostrzanej wytwórni Med School, twórcą wielokrotnie nagradzanego podcastu „Hospital”, producentem i DJ-em. To twórca jednych z największych hymnów wytwórni („Billion Dollar Gravy”, „Different Drum” czy „Just One Second”) i odkrywca nowych talentów m.in. High Contrast. Z imponującym katalogiem singli, EP-ek, remiksów, 6 albumami studyjnymi i 2 albumami koncertowymi, London Elektricity jest niekwestionowaną legendą na scenie d&b. W 2016 roku stworzył projekt London Elektricity Big Band – przekształcił swój charakterystyczny jazzowy drum&bass w spektakularną orkiestrę. 

Towarzyszyć mu będzie 𝘿𝙮𝙣𝙖𝙢𝙞𝙩𝙚 𝙈𝘾, czyli Dominic Smith – jeden z najbardziej pożądanych MC na świecie, zdobywca nagrody Drum & Bass Arena 2014 i 2015 dla najlepszego MC. Zyskał sławę jako przedstawiciel jungle i drum&bass, ale wydał także materiały hip-hopowe, breaks, garage czy reggae. Przez lata współpracował z m.in. Roni Size, Reprazent, Krafty Kuts, Chali 2na, The Nextmen, Document One, DJ Skitz, Switch, Elephant Man. Na koncie ma także solowe albumy, a wiele z jego utworów pojawiło się w grach: Madden NFL, Need for Speed, Crackdown 2 i Grand Theft Auto. Nagrany wspólnie z DRS album „Playing in the Dark” (2020) został wydany przez Hospital Records, gdzie współpracował z najlepszymi producentami d&b. Dynamite nieustannie koncertuje u boku śmietanki DJ-ów drum&bass, dubstep i breaks, w tym London Elektricity Big Band, Sigma, Shy FX i Roni Size. 

Rezydent cyklu: Tommy (Breakbeat Propaganda)