Dwa wyziewy amerykańskiego, undergroundowego death metalu Ulthar oraz Succumb zagrają 12 sierpnia na wspólnym koncercie w poznańskim klubie Pod Minogą! 

Ulthar to zespół założony przez członków Vastum, Spirit Possesion, Black Curse czy Void Omnia, który zadebiutował w 2018 roku albumem “Anthronomicon”. Od samego początku w muzyce formacji wyłapać można najbardziej diaboliczne elementy black metalu, które łącząc się z ciężarem deathmetalowych, technicznych riffów składają się na wciągającą, acz nie dającą zbyt wiele wytchnienia całość. Swój styl Ulthar rozwijali w 2020 na płycie “Providence”, ale to wydane w zeszłym roku, tradycyjnie nakładem wytwórni 20 Buck Spin, krążki “Anthronomicon” oraz “Helionomicon” stanowią o kolejnym kroku tria w kierunku ekstremalnego szaleństwa i dowodzą o ponadprzeciętnym warsztacie muzyków. Po raz pierwszy od 5 lat grupa zaprezentuje swoją twórczość na międzynarodowych scenach, a 12 sierpnia w Poznaniu sprawi, że powietrze w klubie Pod Minogą będzie cięższe niż zwykle. 
Deathmetalowym ciężarem zaleje Was również pochodząca z San Francisco ekipa Succumb. Grupa powstała w 2014 roku i zrodziła się z miłości do kanadyjskiej sceny, war metalu oraz nagrań Napalm Death z lat 90’. Świetne połączenie gruzowych riffów z napędową rytmiką to jedno, ale najmocniejszym pierwiastkiem Succumb są iście jaskiniowe wokale Cheri Musrasrik, która w kontekście inspiracji lirycznych wymienia takie nazwiska jak Yeats, Jean Genet czy Emile Zola. Na koncie mają dwa albumy – wydany w 2017 debiut “Succumb” oraz jego następca “XXI”, który ukazał się po 4 latach. Koniecznie sprawdźcie je przed sierpniowym koncertem!