BANISHER (modern death metal, Rzeszów)
TRUISM ( groove/progressive metal, Wrocław)
TRYLION (progressive/djent, Poznań)

AFTERMATH TOUR – BANISHER i TRUISM na wspólnej trasie po Polsce na przełomie kwietnia i maja!

Niegdyś skrzydłowi Acid Drinkers, dziś znów razem na jednej scenie!
Banisher, na czele z hersztem banitów Hubertem “Hubem” Więckiem (DIETH, ex-Decapitated) oraz Truism, dowodzony przez Łukasza “Dzvona” Cyndzera (Acid Drinkers), wyruszają na wspólną trasę po Polsce na przełomie kwietnia i maja.

Hub:
“Jestem niesamowicie podekscytowany tą trasą. Po wszystkich pandemicznych zawirowaniach i moich zobowiązaniach w innych zespołach wreszcie wracam do grania ze swoim macierzystym bandem!
Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną setlistę: oprócz ostatnich singli z 2023 roku oraz najnowszego numeru, który wypuścimy wiosną, zagramy całą demówkę “Sorrow of Death” w nowych aranżach! Nie graliśmy tego materiału od 2006 roku, co na pewno będzie nie lada gratką dla starszych fanów. Jest to również nasza pierwsza solidna trasa po Polsce od 2016 roku, więc będzie to także coś “świeżego” w polskim kalendarium koncertowym.
Na trasie, oprócz lokalnych supportów (TBA), towarzyszyć nam będzie Truism. Jest to nowy band Dzvona z Acid Drinkers, z którymi miałem przyjemność zagrać kilka koncertów zastępując Popcorna na gitarze w 2019 i 2020 roku. Kto wie, może nawet w ramach niespodzianki odpalimy razem jakiś szlagier Kwasożłopów!”

Banisher został założony w Rzeszowie w 2005 roku przez Huberta Więcka (DIETH, Acid Drinkers (live), ex-Decapitated). Ich wszechstronną muzykę można określić jako nowoczesny death metal, muzycznie dojrzały i zaawansowany technicznie, a jednocześnie z porywającymi i chwytliwymi riffami, intensywną perkusją i agresywnym, wściekłym wokalem. Inspirowane snami i koszmarami, skłaniające do refleksji teksty odzwierciedlają różnorodne emocje i tworzą oniryczną atmosferę, pełną konsternacji, przerażenia, rozpaczy i złości.
Obecny potężny skład obejmuje członków i byłych członków takich zespołów jak Decapitated, DIETH, Fleshgod Apocalypse, Belphegor, Vital Remains i Hate.
Ich ostatni album, „Degrees of Isolation” ukazał się nakładem Selfmadegod Records w 2020 roku. Obecnie zespół promuje dwa nowe single wydane w 2023 roku, jednocześnie pracując nad piątym albumem, który ukaże się w 2024 roku.

MEDIA:
Website: www.banisher.pl
Facebook: www.facebook.com/banisherofficial
Spotify: https://open.spotify.com/artist/59w2EMrHuuHKRfIqSRFKNW
Instagram: www.instagram.com/banisher_official
Bandcamp: www.banisher.bandcamp.com
Youtube channel: www.youtube.com/banisherhubert

VIDEOS

VIDEOS
Official video – „Born to Die” (2023) – https://youtu.be/6M5vvpzzpo0?si=6wq1izy4KAPTmKxj
Official video – „Aftermath” (2023) – https://youtu.be/qwpcRDOivFU
Official video – „Extradition” – https://youtu.be/0_7iQaTxgCY
Official video – „Lockdown” – https://youtu.be/ODQkPDcoQ9A
Official video – „Devil in ISO 5” – https://youtu.be/QqvWgmEVTlU
Lyric video – „Echoes” – https://youtu.be/krGzwUUJOyI

TRUISM wywodzący się z żywej sceny metalowej Wrocławia, ucieleśnia puls nowoczesnego groove metalu połączonego z elementami progresywnymi. Pod przewodnictwem Dzvona Cyndzera, znanego z Acid Drinkers, Truism prezentuje świeże, dynamiczne podejście do gatunku. Lider wspierany jest przez Macieja Morawskiego (Veal), Adama Hajdasza (Prawda) oraz Jeremiasza Bauma, znanego z polskich mistrzów djentu – The Materia. Obecny skład ma spore szanse tchnąć nowe życie w gatunek.

MEDIA:
Spotify: https://spoti.fi/3UgPVS4
Youtube: https://www.youtube.com/@truism_metal
Facebook: https://www.facebook.com/truism.metal
Instagram: https://www.instagram.com/truism.metal

TRYLION (progressive/djent, Poznań)

Zespół Trylion został założony w 2013 w Poznaniu. Od tego czasu na koncie zespołu znalazły się dwa wydania: EP oraz LP „Education for Freedom” – bardzo dobrze odebrane przez krytykę, a także uznanych muzyków jak Ola Englund czy Daniel Tompkins z Tesseract. Brzmieniowo Trylion nawiązuje do rytmicznych riffów uzupełnionych ambientami oraz mocnymi, przeplatanymi z czystymi wokalami. Duży kontrast w utworach powoduje, że całość jest mocno urozmaicona – zespół mieści się w ramach metalu progresywnego z naciskiem na nowoczesne granie. Tematyką zespołu jest poruszanie tematyki życia i śmierci – istnienia człowieczeństwa.

W 2023 Trylion zdobył główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez festiwal Materiafest. Dzięki temu wystąpił na scenie obok min. zespołów: Sepultura, Decapitated, Humanity’s Last Breath. Wcześniej koncertowal także z polskimi zespołami takimi jak Virgin Snatch czy Maigra. 
W 2024 zespół kontynuuje występy na żywo także na znanych festiwalach w Polsce (Metal Mine Festival) jak i zagranicą (Euroblast). W tym roku planuje także wydać single jako wstęp do nowej płyty, którą obecnie nagrywa.

Obecnie w skład zespołu (trio) wchodzi:
Bartosz Kilian (wokal, perkusja)
Bartosz Stachowiak (gitara)
Adam Zelmański (gitara)
Najnowsze wydawnictwo to singiel BLACK CLAY zwiastujący nowy materiał – LP – GOLDEN AGE
https://youtu.be/g6Hqs3j4z40
Linki:
https://trylionband.com
https://facebook.com/trylionband
https://www.instagram.com/trylionband/