Serdecznie zapraszamy do poznańskiego klubu Pod Minogą, gdzie 23 marca wystąpią trzy świetne zespoły polskiej sceny metalowej.
Zagrają dla Was:

CZARNY BEZ – Industrial Folk Metal – Skarżysko-Kamienna, PL

CZARNY BEZ zaprasza w muzyczną podróż do czasów nieznanych lub zapomnianych, opowieści o prasłowiańskiej duchowości, zwyczajach i demonologii. Mocne metalowe riffy, folkowy kobiecy głos z elementami białego śpiewu, industrialna elektronika i przeszywająca perkusja to znak rozpoznawczy grupy. Stroje sceniczne w nurcie goth, steam punk i dehumanizujące maski męskiej części zespołu nawiązują do alternatywnej historii kwartetu osadzonej w apokaliptycznym świecie, gdzie po wielu kataklizmach i wojnach ludzie znów wracają do plemiennego ustroju, bliskości z naturą i powrotu więzi międzyludzkich. To istny słowiański „Mad Max” w cybernetycznej epoce żelaza.
Czarny Bez – promuje swój album „Ludzie, duchy, bogi” (wyd. Via Nocturna 2022).

*************************************************
LUNACY – Progressive Death Metal – Warszawa, PL

Warszawski groove-prog-death, powstały z inicjatywy Leszka Gołunskiego (perkusja) i Piotra Dobrowolskiego (gitara) W 2020 zespół nagrał EP „Cold Reboot”, którą komentuje otaczającą rzeczywistość; postępującą izolację, digitalizację i zagubienie. Rok 2023 to wydany przez Till We DIY Records debiutancki LP zatytułowany „Disconnection” a takze zorganizowana samodzielnie trasa z zaprzyjaźnionym Sun No More. Zespół ma w swoim dorobku koncerty m.in. z Trauma, Aterra, Symbolical, Chainsword, Sphere, Kontagion, Unborn Suffer oraz fińskim Agarwaen (to jiz rok 2024 Lunacy to obłęd zarówno tekstowo jak i muzycznie, łączenie różnych styli ekstremalnej muzyki z delikatnymi nutami funku lub jazzu. Czy w tym szaleństwie jest metoda? 

*************************************************
LIKHO – Melodic Death Metal / Folk Metal – Warszawa, PL
Kwintet z Warszawy wykonujący muzykę z pogranicza folk metalu, melodeathu i metalcoru. Muzyka zespołu charakteryzuje się melodycznymi, lecz ciężkimi riffami gitarowymi, skoczną sekcją prowadzącą, a wszystko przyozdabia potężny wokal wykorzystujący zarówno czysty śpiew, jak i growl/scream. Tematyka utworów oscyluje wokół słowiańskiej mitologii, fantastyki i historii. W czerwcu 2023 zespół wydał swój debiutancki album przewrotnie nazwany “I Am The End” promowany singlami Malady, oraz Pagan Reaction do którego został nakręcony teledysk.

*************************************************
COLD BLOOD – Progressive Death Metal – Warszawa, PL
Cold Blood – młody, ambitny zespół z Warszawy obracający się w klimatach prog/death metalu. Swoje pierwsze demo wypuścili się pod koniec 2022 roku, a 10.02.2024 ukazała się nowa epka, na której bardziej określili swój styl. Inspirują się szwedzką sceną metalową, dzięki czemu ich utwory są melodyczne, progresywne, emocjonalne a jednocześnie brutalne