FRANCJA

Cleo. T

Cleo T. jest artystką wszechstronną, dla której nie istnieje podział na różne dziedziny sztuki. Na scenie harmonijnie łączy światy muzyki, literatury, performance’u i sztuk wizualnych. Jako obywatelka Europy, porusza się między Niemcami, Francją i Włochami, podobnie jak w przypadku różnych gatunków muzycznych. Jej twórczość charakteryzuje się storytellingowym i jednocześnie poetyckim stylem, który potrafi wciągnąć słuchaczy w hipnotyczny nastrój. Cleo T. określa siebie jako „kochankę Księżyca” i podobnie jak on, jest w stanie przenieść swoich odbiorców w głąb gwiazd, co udowadnia na swoim eterycznym, niemal baśniowym albumie „How Do You Find Your Way In The Dark” z ubiegłego roku.


FINLANDIA

Jonsjooel

Jazzowe korzenie Jonsjooela delikatnie przewijają się przez jego eksperymentalną, czasem zawiłą, ale niezwykle satysfakcjonującą muzykę, której tożsamość trudno jednoznacznie określić. Artysta maluje dźwiękami piękne, niezwykłe krajobrazy, w których słychać echa ambientu, ekscentrycznego alt-popu i elektroniki o różnej intensywności. To fascynujące dzieło, któremu warto oddać się w całości.


LUKSEMBURG

Maz Univerze

Nie chce być przyporządkowany do jednej kategorii, ale równocześnie świetnie operuje estetyką emo-rapu, która stanowi główny element jego twórczości. Artysta wspierał takie gwiazdy jak Nicki Minaj i Juice Wrld, a także występował na festiwalach takich jak Sziget czy ESNS. Jego rap, pełen emocji i poruszających tematów, może znaleźć odzwierciedlenie w życiu każdego. Maz Univerze opowiada, że od dziecka łączył w sobie różnorodne aspekty i stara się utrzymać ten duch również w swojej muzyce.


UKRAINA

Gordiy Starukh 

Ukraiński producent muzyczny i lutnik odkrywa przed światem dziedzictwo swojej ojczyzny, wykorzystując nowoczesne narzędzia. Gordiy łączy bogactwo tradycji z duchem współczesności, tworząc unikalne brzmienia. Jego interpretacja folkloru to harmonijne połączenie tradycyjnej muzyki ukraińskiej z nowatorskimi elementami elektroniki. Centralną rolę w jego twórczości odgrywa ręcznie wykonana lira korbowa, stanowiąca nie tylko główny instrument, ale także swoisty narracyjny wątek, którym artysta opowiada swoje historie.

Nina Eba

Posiadająca ukraiński paszport, emanuje międzynarodowym brzmieniem, które łączy elementy r’n’b i art-popu z mozaiką różnorodnych wpływów elektronicznych gatunków. Jej niezwykle współczesna estetyka odzwierciedla się w eksperymentach dźwiękowych, które są precyzyjnie łączone w zaskakująco spójną całość. Nina Eba mistrzowsko układa pozornie niepasujące do siebie elementy, tworząc porywającą i wyjątkowo oryginalną wizję muzyki nowoczesnej, która przekracza granice wielu gatunków.

Sophistication

Pochodząca z Ukrainy, mieszkająca w Danii, Sofia Shvager łączy w swojej muzyce doskonale te dwie różne kultury. Jej twórczość emanuje pięknem oszczędnej formy, a jednocześnie przynosi ciepło serca. W muzyce Sofii Shvager zimna, precyzyjna estetyka północy spotyka się z bogatym słowiańskim tyglem pełnym szczerych emocji. Słucha się jej z wrażeniem wyrafinowania, które brzmi jak kojące antidotum na niespokojne czasy, czego doskonałym przykładem jest jej ubiegłoroczna EP-ka „Amber”.


WĘGRY

Saya Noe

Pochodząca z Węgier i wychowana w Malezji, charakteryzuje się brzmieniem, które można porównać do spotkania Lany Del Rey, Lykke Li i Banks. Jej muzyka oscyluje między art-popową melancholią a radiową chwytliwością, a nawet niemal klubową energią. Saya Noé wypracowała swój unikalny styl na pograniczu różnych stylistyk muzycznych, a w tworzeniu tego brzmienia pomógł jej Matt Lawrence, producent znany ze współpracy z Adele i Amy Winehouse, laureat Grammy. Jej twórczość odzwierciedla współczesne trendy, jednak przefiltrowane przez osobistą wrażliwość artystki oraz jej znakomite umiejętności wokalno-tekstowe.

OIEE

Artysta może poszczycić się licznymi zagranicznymi koncertami oraz współpracą ze zdobywcami Grammy, którzy mieli udział w sukcesach takich zespołów jak The Chemical Brothers czy The Prodigy, a jego utwory były grane w BBC Radio. Jednak najbardziej istotne jest to, co proponuje w swojej muzyce. OIEE prezentuje fuzję różnych stylów elektronicznych, która jest jego znakiem rozpoznawczym. Od soulowej głębi po klubowy kalejdoskop dźwięków, obejmujący tropical house, nu-disco, breaki i techno. OIEE dodaje elektronice duchowość, przy zachowaniu bogatego i przystępnego brzmienia, co można dostrzec na jego ostatnim albumie „Urban Camouflage” z ubiegłego roku.

ZÓRA

Od dzieciństwa przemieszczała się między Budapesztem a Nowym Jorkiem, a w jej żyłach płynie mieszanka węgierskiej i amerykańskiej krwi. Jednak to w jej muzyce emanuje neo-klasycystyczna elegancja, a jednocześnie uwodzi avant-popowym urokiem. Subtelny i kinematograficzny charakter jej brzmienia doskonale współgra z głosem Zóry, który jest pełen zmysłowości i wyrazistości. Mimo zaledwie 25 lat, artystka potrafi wywołać ogromne emocje, używając minimalnych środków – co stanowi fenomen, który zaowocował umieszczeniem jej w zestawieniu „Najlepsi Nowi Artyści poniżej 30 lat” magazynu Forbes.