Blue Jazz Orchestra zaprasza na „Latin Jazz Night”, czyli latynoskie rytmy połączone z energetycznym brzmieniem big-bandu. Muzyka latynoamerykańska odegrała olbrzymią rolę w historii jazzu i weszła na stałe do kanonu kultowych styli w muzyce jazzowej. 

Po świątecznym repertuarze w grudniu, najpiękniejszych piosenkach o miłości w lutym oraz swingowych perełkach w marcu – w kwietniu BJO zaprezentuje latin jazz w wielu odcieniach i kolorach ukazując jego szerokie spektrum, począwszy od bossa novy i takich utworów jak „Wave” czy „One Note Samba” Antonio Carlosa Jobima, aż po nowoczesne kompozycje jak „Latin Dance” Boba Mintzera czy utwory kojarzone z muzyki pop jak „Don’t You Worry ’bout a Thing” Steviego Wondera. 

Blue Jazz Orchestra to zespół, który powstał przy poznańskim klubie Blue Note. Kierownikiem artystycznym jest Piotr Scholz – uznany kompozytor, gitarzysta, dyrygent i wykładowca. BJO to elitarna orkiestra jazzowa, która gromadzi utalentowanych i doświadczonych muzyków związanych z poznańskim środowiskiem muzycznym. Artyści byli wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach i występowali na znanych festiwalach jazzowych. Blue Jazz Orchestra to jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym. 

Skład: 
Piotr Scholz – gitara, dyrygent 

Maciej Kociński – saksofon altowy 
Dawid Tokłowicz – saksofon altowy  
Kuba Marciniak – saksofon tenorowy 
Marek Konarski – saksofon barytonowy 

Tomasz Orłowski – trąbka 
Kajetan Sobieraj – trąbka  
Kuba Jóźwiak – trąbka 

Piotr Banyś – puzon 
Maciej Kołodziejski – puzon 
Gracjan Matouszek – puzon 

Filip Chojnacki – fortepian  
Damian Kostka – kontrabas 
Mateusz Brzostowski – perkusja 

Gościnnie: Julia Rassek – wokal