O muzyce zespołu Tristan najtrafniej można powiedzieć, że jest to „stary, dobry acid jazz”. W wykonaniu czołowych europejskich muzyków jazzowych i popowych nabiera ona specyficznego, nowoczesnego brzmienia. Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Jaycilee Teterissa, wokalistki zespołu. 

Z Tristanem łatwo przenieść się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat 70., odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów. Doskonałej jakości nagrania zespołu i jego występy na żywo często wzbogaca i uatrakcyjnia sekcja instrumentów dętych, kwartet smyczkowy i chórek. 

W muzyce Tristana przewijają się wprawdzie motywy typowe dla takich grup jak TOTO, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz (np. Incognito czy Brand New Heavies). Zespół zyskuje coraz większe grono fanów dzięki swojemu niezwykłe energetycznemu groove’owi oraz wyjątkowej jakości kompozycji i aranżacji. 

Skład: 
Jaycilee Teterissa – wokal, 
Coen Molenaar – instrumenty klawiszowe, 
Glenn Black – gitara, 
Frans Vollink – gitara basowa, 
Sebastiaan Cornelissen – perkusja.