oysterboy to solowy projekt muzyczny Piotra Kołodyńskiego, wokalisty Terrific Sunday. 

oysterboy inspirowany jest muzyką indiepop/dreampop/shoegaze i lo-fi. Jest to projekt w 100% DIY. Polskie teksty, melodyjny oryginalny wokal oraz ocean gitar i syntezatorów. oysterboy romansuje z niszą muzyczną, która rośnie w siłę na zachodzie (bedroom lofi indie). Brzmienie to przeplata z chwytającymi za serce melodiami, które mogłyby wyśpiewywać festiwalowe tłumy. 

EPka oysterboy – Nostalgia Mnie Wykończy to spójna, analogowa wizja przepełniona tęsknotą. Zawiera 4 single po polsku. Każdy utwór ma dedykowane wideo kręcone kamerą Super 8mm z początku lat 70’. 
Na początku 2023r. artysta wydaje swój debiutancki album długogrający. W październiku 2022 wydał już pierwszy energetyzujący, letni singiel promujący wydawnictwo – „Od Nowa” – a wkrótce ukażą się następne piosenki z tego wydawnictwa.

oysterboy to absolutna świeżość na polskiej scenie.

Energia uderza ze sceny w undergroundowym, londyńskim stylu. Muzyka na żywo odkrywa kolejne oblicze oysterboya. Koncert to kwintesencja płyty, jej dopełnienie i wizualizacja. Zespół w nieugrzeczniony sposób robi autentyczne, spontaniczne, nieskrępowane niczym szoł. 
Koncerty są pełne emocji, dynamika między wokalistą a resztą zespołu zmienia się z piosenki na piosenkę. Tradycją stało się wspólne śpiewanie utworów „Tęskno” i „Absolutnie Nic” – publiczność śpiewa głośniej od wokalisty. Atmosfera na koncercie kreowana jest przez pełen energii performance gitarowo-perkusyjny, okraszony emocjonalnym wokalem, a vibe pozostaje nostalgiczny, letni i przepełniony tęsknotą. Wykonania na żywo mocno uwypuklają emocje zawarte w nagranych utworach, a ciekawe aranżacje ujawniają ich nowe warstwy. 

Na koncertach można usłyszeć całość nadchodzącego, debiutanckiego materiału. Piosenki – zarówno te, które są już dostępne, jak i te, które dopiero się ukażą – na żywo nabierają nowego wymiaru.

oysterboy gra koncerty w mocnym składzie:
Artur Chołoniewski – perkusja (Terrific Sunday) „Najlepszy perkusista we wszechświecie – przekonacie się jak zobaczycie to zwierzę na żywo – ja się zakochałem!” – oysterboy
Antoni Zajączkowski – bas (Willa Kosmos) – koneser prawdziwej muzyki niezależnej, wybitny producent muzyczny (Niemoc, Wczasy, prawdopodobnie ¾ muzyki niezależnej w Polsce), multiinstrumentalista
Radosław Reguła – bas (Niemoc) – człowiek o potężnych zdolnościach i energii, który emocje muzyczne potrafi przełożyć o zdwukrotnionej sile na dźwięki na gitarze.