Tango Jazz Project to unikatowy projekt łączący świat tanga i jazzu. Założycielem grupy jest wybitny wirtuoz akordeonu i bandoneonu Wiesław Prządka, który od wielu lat propaguje muzykę legendarnego argentyńskiego bandoneonisty i kompozytora Astora Piazzolli. 

Astor Piazzolla, twórca nowego stylu tango nuevo, zapraszał do współpracy słynnych amerykańskich muzyków jazzowych m.in. Gerry Mulligana – saksofonistę barytonowego i Gary Burtona – vibrafonistę. Dzisiaj bandoneonista Wiesław Prządka zaprosił do zespołu gwiazdy polskiego jazzu: saksofonistę Piotra Barona, vibrafonistę Dominika Bukowskiego, kontrabasistę Zbigniewa Wrombla oraz pianistę Rafała Karasiewicza. 
Program Tango Jazz Project oparty jest przede wszystkim na kompozycjach Astora Piazzolli i tematach filmowych jak np. „Ostatnie Tango w Paryżu”, a wszystko w autorskich aranżacjach zespołu z finezyjnymi solówkami jazzowymi. 
Zaskakujące zestawienie instrumentów, oryginalne brzmienie zespołu oraz wirtuozeria i muzykalność artystów zachwyca publiczność od lat. Koncerty Tango Jazz Project na długo pozostają w sercach słuchaczy.