„Goddesses” to solowy, autorski projekt wiolonczelistki Agnieszki KOVY Kowalczyk na wiolonczelę elektryczną i loop station inspirowany kobiecymi postaciami z pradawnych historii. 

Agnieszka KOVA Kowalczyk jest wiolonczelistką, improwizatorką i kompozytorką. Koncertowała lub/i nagrywała z wieloma artystami zarówno ze sceny klasycznej, jazzowej, rockowej, elektronicznej czy improwizowanej, takimi jak: Nicole Mitchell, Dee Alexander, Stan Breckenridge, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Maciej Miecznikowski, Zbigniew Wodecki, Felicjan Andrzejczak, Urszula, Katarzyna Groniec i inni. Od 2012 r. koncertuje też z zespołem Raya Wilsona. Nagrała z nim m.in. płytę „Genesis vs. Stiltskin – 20 Years and More”. Występowała na szeregu festiwali muzycznych w Polsce i za granicą m.in. na festiwalu Opener, Made in Chicago, Tauron Nowa Muzyka, Nowy Wiek Awangardy, Friv Festival, No Woman No Art, Animator, Malta Festival, FONOMO, Transatlantyk, Summer Sky Festival, Shantaram, Mokosz i inne. Wielokrotnie brała udział w nagraniach i realizacjach radiowych i telewizyjnych (m.in. „Jaka to melodia”, „Świat się kręci” „DDTVN”, „Gwiazdy Kabaretu”). Agnieszka współtworzy też duet Cello2Cello, który reprezentowany jest przez jedną z amerykańskich agencji artystycznych, dzięki czemu jako gościnna artystka występowała już w ponad 80 krajach. 

Osobnym rozdziałem artystycznej działalności Agnieszki jest jej solowy projekt KOVA na wiolonczelę elektryczną i loop station. W 2023 r. powstał jej solowy cykl utworów zatytułowanych „Goddesses”. Premiera płyty zaplanowana jest na marzec 2024 roku. Obecnie pracuje już nad kolejnymi autorskimi albumami, które pojawią się w najbliższych miesiącach. 

Jest to cykl utworów inspirowanych kobiecymi postaciami z pradawnych historii. Artystka sięga w swoich poszukiwaniach zarówno do mitologii słowiańskiej, jak i greckiej, rzymskiej, nordyckiej, egipskiej, a nawet mezopotamskiej. Podczas swoich koncertów opowiada o inspiracjach każdą z bohaterek cyklu „Goddesses”. Łącząc swoją imponującą wirtuozerię z nowatorskimi technikami loopowania oraz różnorodnymi barwami wiolonczeli, KOVA tworzy sugestywną muzykę, w której każda nuta jest pełna mocy. 

Podczas koncertu w Blue Note, oprócz utworów z płyty „Goddesses”, artystka wystąpi również w towarzystwie poznańskiego pianisty i kompozytora Szymona Siwierskiego, z którym współpracuje na co dzień tworząc m.in. Secret World Project czy zespół Wieczornik.