Myśląc o hiszpańskiej scenie metalowej Angelus Apatrida bez wątpienia jest tym zespołem, który jawi się jako jej najważniejszy reprezentant. Thrashmetalowcy w październiku wydali swój najnowszy album “Aftermath” i w ramach jego promocji wystąpią na dwóch koncertach w Polsce – 6 kwietnia w poznańskim klubie 2Progi oraz dzień później w warszawskiej Hydrozagadce. Oba wieczory otworzy niemiecka załoga Battlecreek. 

Powołany do życia w 2000 roku w miejscowości Albacete kwartet śmiało można sklasyfikować jako jeden z najważniejszych zespołów na współczesnej scenie thrash metalowej. Panowie Guillermo Izquierdo, Jose Izquierdo, Victor Valera oraz David G. Alvarez od blisko 25 lat konsekwentnie kroczą obraną przez siebie ścieżką, co w połączeniu z ciężką pracą procentuje w postaci takiego albumu, jak ich najnowszy “Aftermath”. Wydany w październiku przez wytwórnię Century Media krążek jest dowodem, że songwriterskie skille Hiszpanie podnieśli na jeszcze wyższy level, a sprawnością w posługiwaniu się instrumentami nie odstają od Metalliki, Testament czy Pantery. “Aftermath jest tym, co znaczy dla nas metal” mówi Guillermo. Zaangażowanie, z jakim formacja wystąpiła na dwóch koncertach w Polsce w zeszłym roku pokazuje, że metal znaczy tutaj wiele, dlatego tych dwóch najbliższych występów ze świeżym materiałem po prostu nie można przegapić.
Oba wieczory otworzy thrashowa grupa Battlecreek. Niemcy w ostatnim czasie nabierają wiatru w żagle, o czym świadczy wzmożona aktywność koncertowa (występy u boku takich nazw jak Voivod, Testament czy Tankard), ale przede wszystkim plany wydawnicze. Najnowszy i zarazem pierwszy od blisko 9 lat materiał grupy ujrzy światło dzienne wiosną tego roku pod egidą MDD Records.