Zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet!

Gęsty, głęboki głos i teksty wyrywające z człowieka duszę. Kompozytor, autor tekstów i gitarzysta Sławek Przybył wystąpi w już 8 marca w sali MOLTO MODERNO!

Przybył w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. Współpracował z Nosowską, grał z Mazolewskim, dzielił scenę z Zawiałow. Występował w Jarocinie, grał na Pol`and`Rock`u, zgarnął najwyższy laur na FAMIE. W utworach Przybyła usłyszymy pełnokrwiste autorskie kompozycje zaaranżowane na dwie gitary, kontrabas, trąbkę, skrzypce, akordeon oraz perkusję.

Improwizacja, osobliwa dramaturgia, łamanie utartych konwenansów i zabawa z publicznością… Zapiszcie datę i przyprowadźcie znajomych w ten wyjątkowy wieczór! Nie możecie tego przegapić!


PRZYBYŁ – to zespół Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) – Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim studio Wild Side Production.

Pierwszym, ważnym momentem w karierze zespołu był występ na Festiwalu FAMA w 2017 roku, za który otrzymał główną nagrodę – „Tryton” – Dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Podczas wydarzenia lider zespołu – Sławomir Przybył nawiązał
współpracę z Piotrem Banachem (ex. HEY, INDIOS BRAVOS) oraz Katarzyną Sondej – duetem BAiKA. Ich spotkanie w październiku 2017 roku owocowało wspólnym wejściem do studia oraz zinterpretowaniem utworu Brygady Kryzys „To co czujesz to co wiesz”. Podczas sesji nagraniowej powstał również teledysk oraz dokumentalny reportaż, który można odtworzyć na kanale YouTube zespołu.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu były Jarocińskie Rytmy Młodych (eliminacje do Festiwalu w Jarocinie) w 2018 roku. Po głosowaniu internetowym PRZYBYŁ zakwalifikował się do półfinału, wystąpił w studio. im Agnieszki Osieckiej przed jury w składzie: Piotr Metz, Katarzyna Nosowska, Artur Rawicz, Tomasz Jankowski oraz Michał Wiraszko a następnie został zaproszony do finału konkursu. Finał JRM odbył się podczas Festiwalu w Jarocinie, na którym zespół został laureatem. Podczas trwania festiwalu lider zespołu został zaproszony do projektu Punk Freud Army Wojtka Mazolewskiego i zaśpiewał wspólnie z Tomaszem Budzyńskim oraz Pink Freud utwór „Niewidzialna Armia” z repertuaru zespołu Armia.

W listopadzie 2018 roku zespół został zaproszony przez Katarzynę Nosowską na trasę – NOSOWSKA – „Na tłusto”. W kwietniu 2019 roku PRZYBYŁ zakwalifikował się do finałów eliminacji do Pol’and’rock Festiwal. Na podstawie decyzji Jury, zespół zagrał energetyczny koncert na Małej Scenie festiwalowej dzieląc scenę z takimi zespołami jak Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Deriglasoff, czy Pablo Pavo i Ludziki. Współpraca z Festiwalem Pol’and’Rock zaprowadziła PRZYBYŁA do kolejnego ważnego wydarzenia w karierze zespołu. W styczniu 2020 roku zespół zagrał wraz z Jurkiem Owsiakiem Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studio TVN w Warszawie.

Na debiutanckiej płycie zespołu znalazł się utwór „Gdy miasto wita ciemność”, który Sławomir Przybył współtworzył z Danielem Melingo – legendą argentyńskiego tanga. Lider zespołu zinterpretował pieśń artysty oraz nawiązał z nim kontakt.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Supportował między innymi takie zespoły jak: Muchy, Luxtorpeda czy Hańba. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez
PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

Aktualnie zespół kończy pracę nad 2 płytą.