ptakova to wesoła dziewczyna z sercem często smutnym, ale również (i przede wszystkim) wokalistka, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów. W swojej twórczości umiejętnie łączy różne gatunki muzyczne, od zawsze balansując między alternatywą, elektroniką i wyrafinowanym popem. To dzięki tym eksperymentom, kreuje swój wyjątkowy świat, pełen niuansów i potężnie delikatnych dźwięków. 

🎶W listopadzie 2020 roku ukazał się jej debiutancki album „Suma wszystkich dźwięków”. Powstał on we współpracy z producentem Markiem Dziedzicem i Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Album spotkał się z bardzo dobrym odbiorem dziennikarzy i słuchaczy. Na początku 2021 roku ptakova została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Przygotowując drugi materiał, zaufała samej sobie – jako osobie i producentce. Postanowiła zabrać słuchaczy w intensywną i emocjonalną podróż, pełną burzliwych harmonii, syntezatorów i zachwycających brzmień pianina. ptakova przyciąga nie tylko swoim wokalem, ale charakterem i szczerością. 

🎶ptakova ma za sobą bogate sceniczne doświadczenie, grając zarówno na kameralnych scenach, jak i wielkich festiwalach jak Open’er Festival, Enea Spring Break czy zagraniczny Fuchsbau Festival. Koncert artystki w Scenie na Piętrze odbędzie się w ramach promocji jej drugiego solowego albumu „wesoła dziewczyna z sercem często smutnym”. Bądźcie gotowi na kapitalną muzykę i dużą porcję emocji!