Do grona artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Next Fest dołączają:

Rosalie.

Nie ma ani przypadku, ani przesady w tym, że to ona jest współautorką powrotu r’n’b na polskie salony. Po świetnie przyjętym debiucie, a następnie przebojowym, znakomitym „iDeal” i kooperacjach z Taco Hemingwayem czy Błażejem Królem, Rosalie. pokazała niesamowitą dojrzałość i wrażliwość na albumie „Motherlode”. Obserwowanie jej ewolucji jest fascynujące samo w sobie. 


Ania Rusowicz

Niesamowite jest to, jak sięgając po to, co najlepsze w przeszłości, Ania Rusowicz dała nam coś, co kreuje współczesność. W jej unikatowym stylu osadzonym w inspiracjach latami 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża, nagradzając ją aż czterema Fryderykami. Najnowszy album wokalistki i kompozytorki ma ukazać się wiosną tego roku. 


Coals

Od lat bezdyskusyjnie jeden z najciekawszych projektów na polskiej scenie alternatywnej. Coals zbudowali swój fenomen na nieoczywistym brzmieniu, które docenione zostało zarówno w Polsce, jak i zagranicą, czego dowodem jest m.in. sesja nagraniowa w kultowym KEXP. Outsiderski art/dream pop łączy się tu m.in. z trapem, chillwave’m, r’n’b i eksperymentalną elektroniką o wielu odcieniach, dając z jednej strony mieszankę przystępną i nieznośnie chwytliwą, z drugiej zdystansowaną i eklektyczną. Umiejętnie lawirując między gatunkami i nie ograniczając się w brzmieniu i formie, Kacha i Lucassi stworzyli unikatowy styl, którego nie da się ani zaszufladkować, ani nie docenić.


Dziwna Wiosna

Powiew świeżości w muzyce, huragan nieoczywistości na scenie, czego potwierdzeniem jest renoma jednego z najlepszych współczesnych zespołów na żywo w Polsce. Warszawskie trio udowadnia, że w brzmieniu na pograniczu rock’n’rolla i grunge’u drzemie niewyczerpalne źródło inspiracji, które dzięki niesamowitym pokładom kreatywności, może w nieskończoność dostarczać wielkich zaskoczeń. Dziwna Wiosna to pasjonująca opowieść, która zabiera słuchaczy w romantyczno-kosmiczno-duchologiczną podróż w nieznane. Dajcie się porwać.

Bango Balenci

Ma 18 lat, a szerokimi muzycznymi horyzontami zawstydza dużo starszychzawodników na rapowej scenie. Pochodzi z Poznania, ma afrykańskie korzenie, a w jego brzmieniu mieszają się trap, drill, jersey, amapiano, afro beats czy r’n’b. Gdy dodamy do tego łatwość w posługiwaniu się trzema językami, miks kulturowych wpływów, niesamowity talent oraz otwartą głowę – nic dziwnego, że mimo młodego wieku Bango Balenci zdążył już zaliczyć współpracę z Alberto i Josefem Bratanem oraz udział w akcji 2115 RISK TAKERS.

Jagoda Kret

Polski blues długo musiał czekać na taką postać. Od chwili debiutu, Jagoda Kret zachwyciła słuchaczy i krytyków niezwykłą charyzmą i porywającym brzmieniem, dzięki czemu udowodniła, że muzyka gitarowa wciąż może dostarczać nowych idoli i idolek. Nominacja do Fryderyka, występy na Męskim Graniu czy Pol’and’Rock Festival, nadchodzący nowy album – Jagoda Kret dopiero się rozkręca!

KiM

Suma doświadczeń wszystkich osób mających swój udział w projekcie KiM, musiała przynieść efekt w postaci brzmienia niezwykle dopracowanego i oryginalnego. Edyta Chrzanowska (Scary’n’Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło) połączyli siły z producentem Pawłem Krawczykiem (Ahimsa, Hey, Anieli), a rezultatem stała się wydana w ubiegłym roku płyta Opowieści. Dojrzały tekstowo, bogaty brzmieniowo i pozbawiony ucieczek na skróty pop to dziś rzadkość – nagrywając debiutancki krążęk KiM nie chcieli ograniczać się w niczym, jednocześnie precyzyjnie tworzyli kompozycje, w których żaden dźwięk nie jest dziełem przypadku. 

KOREA

Pojawili się na scenie znienacka i szturmem zaskarbili sobie sympatię klubowiczów swoich bezkompromisowym podejściem do muzyki tech house. Boarding Pass i Theo Kojak odkładają na bok powagę i stawiają na autentyczność, dzięki czemu sety KOREI pełne są spontaniczności i żywiołowej energii. Odkrycie Roku 2021 w plebiscycie Munoludy, a do tego występy na Audioriver Festival czy Wisłoujściu to jedynie skromny wycinek fenomenu poznańskiego duetu, którego selekcja nikomu nie pozwoli podpierać ścian.

SIDING

Wesołe melodyjki, smutne krzyczenie i szybkie riffy, a do tego wszyscy piękni, wszyscy uzdolnieni – w taki sposób opisują się muzycy zespołu SIDING, w skład którego wchodzą członkowie takich projektów jak Revive, Apatia, Róża Luksemburg czy Late Nights. Nostalgiczno-hardcore’owo-punkowy miks dla wrażliwców – poznańska formacja rozgrzewa serca, podobnie jak atmosferę pod sceną.

Olka

Jak sama mówi o sobie, od lat goni za marzeniami spełniając się w kolejnych projektach. Aleksandra Borak-Pietrzak, obecna na scenie od kilkunastu lat, to liderka zespołu nastroje, autorka tekstów i kompozytorka, mająca za sobą m.in. półfinał Mam Talent czy występ na Męskim Graniu. W solowej odsłonie swojej twórczości, jako Olka zgrabnie wplata do alternatywnego, akustycznego popu ambitny songwriting, który w nieoczywisty sposób opowiada o uniwersalnych sytuacjach.