Do grona wykonawców, którzy wystąpią na festiwalu Next Fest dołączają kolejni artyści z ramienia wytwórni Kayax.

Filip Grodowski to nastoletni artysta z Krakowa, którego wrażliwość muzyczna oraz niezwykle emocjonalne covery publikowane w social mediach, zdobyły uznanie nie tylko tysięcy odbiorców, ale również takich postaci jak Smolasty czy Tribbs. Wyjątkowa barwa głosu oraz kreatywność twórcza ściągnęły na niego uwagę wytwórni Kayax, z którą związał się kontraktem wydawniczym oraz managerskim.


Nastia – wokalistka oraz songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza indie, soulu oraz dream popu. Czerpie inspiracje z londyńskiej oraz kanadyjskiej sceny muzycznej. Autorski materiał tworzy w tandemie z Leonem Krześniakiem – songwriterem oraz producentem, znanym m. in. ze współprac z Zalią oraz Ignacym. Debiutancka EP „Lilie” jest już dostępna, sprawdźcie koniecznie!


Echo37 to twórca, który redefiniuje stereotyp rapera. Swoją wrażliwość uważa za atut i nie boi się bycia innym. W swojej muzyce łączy skomplikowane technicznie elementy rapu ze śpiewem. Najbardziej odnajduje się w melancholijnych brzmieniach, jednak w jego repertuarze nie brakuje energicznych letniaków ani trapowych bangerów. Marzeniem artysty jest tworzenie bez ograniczeń; Echo37 pragnie swoją muzyką kreować nowe światy i społeczności oparte na dialogu i kreatywności. Jego największymi inspiracjami są twórczość Björk, Thoma Yorke’a, Kendricka Lamara i Denzela Curry.


Nago to zespół, który powstał w 2020 roku wskutek przypadkowego spotkania kilku muzyków w luźnych okolicznościach piątkowego wieczoru. Skład porusza się w stylistyce indie popu przywiązując dużą uwagę do tekstów (przede wszystkim w języku polskim) i melodii. Członkowie zespołu wywodzą się z takich składów jak Jamal, Chilli Crew, Pikes czy Humble buzz.